Reklama

Jakich produktów spożywczych unikać, gdy masz hemoroidy?

Hemoroidy są ściśle powiązane z tym co jesz. Dobrą sprawą jest to, że można się ich pozbyć w parę dni bez medykamentów. Jednak wszystko co zjesz wpłynie na ich szybki powrót. Jeżeli cierpisz na hemoroidy, zwróć uwagę na swoją dietę. Przeczytaj dalszą część artykułu, by dowiedzieć się jakich pokarmów unikać.

Reklama

Ostre przyprawy

Ostre przyprawy to duże nie dla mających problemy hemoroidami. Nie ważne jak bardzo lubisz pikantne jedzenie musisz trzymać się od nich z daleka. Inaczej doświadczysz nieprzyjemnego bólu podczas wizyty w toalecie. Ból będzie tym większy jeśli masz hemoroidy, które krwawią. Ta okolica już cierpi z powodu zapalenia, więc nie warto jej jeszcze bardziej wzmagać.

Solone jedzenie

Duże spożycie soli nie jest najlepsze dla zdrowia. Spożywanie soli przez osoby cierpiące na hemoroidy może je tylko pogorszyć. Jak wiadomo sól odwadnia, co prowadzi do zatwardzeń. Solone jedzenie może także powodować wzdęcia, które przysporzą ci więcej bólu.

Niedojrzałe owoce

Niedojrzałe owoce to kolejny typ jedzenia, który powinno się unikać cierpiąc na hemoroidy. Owoce do zdrowa przekąska, niestety nie wtedy gdy jest niedojrzała. Będą ciężkim kawałkiem do strawienia dla układu pokarmowego. Co więcej niektóre z nich powodują zaparcia, zwłaszcza banany. Nie obrane owoce z pewnością dadzą ci ciężkie przejścia w toalecie.

Przetworzone jedzenie

Kolejnym typem pożywienia, które powinno omijać się szerokim łukiem są produkty wysoce przetworzone. Słyszałeś o tym tysiące razy, ale nie przyszło ci do głowy to, że mogą one przysporzyć ci problemów z hemoroidami. Gotowe jedzenie jest pełne sztucznych barwników i chemikaliów zwiększających stan zapalny.

Kawa

Kawa działa moczopędnie co prowadzi do odwodnienia organizmu. Przez co możesz cierpieć na zaparcia, które pogorszą twe samopoczucie. Unikaj picia kawy przez parę dni. Zwłaszcza w dniu, w którym najbardziej ci dolegają. Jeśli wypijesz kawę, wypij również dużą ilość wody.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama