Reklama

Jak zrobić syrop z sosny na kaszel?

Gdy chorujemy na zwykłe przeziębienie, alergie sezonowe czy poważniejsze choroby, jak zapalenie płuc lub oskrzeli, koniecznie potrzebujemy skutecznego leku na kaszel o długotrwałym działaniu. Niestety, wiele aptecznych syropów na kaszel zawiera substancje chemiczne. Z tego powodu rzadziej sięgamy po takie leki, gdyż nie chcemy przesadnie zatruwać nimi organizmu. A jeśli jednak odkrylibyście, że jeden z najlepszych leków na kaszel o działaniu odkrztuszającym, znajduje się na waszym podwórku?

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

¼ szklanki sosnowych igieł (szczególnie pochodzących z sosny wejmutki), ½ szklanki filtrowanej wody, ½ szklanki naturalnego miodu (najlepiej pochodzącego z lokalnej pasieki)

Wlej wodę do garnka i wsyp igły, a następnie doprowadź wodę do wrzenia. Gotuj całość na małym ogniu przez dziesięć minut, aż igły przybiorą brązowy kolor, a woda stanie się zielono-żółta.

Wyjmij igły z wody i ponownie umieść garnek z wodą na gazie.

Dodaj do garnka miód i gotuj całość, aż składniki nabiorą gęstej konsystencji przypominającej syrop.

Zażywaj 1-2 łyżeczki w walce z kaszlem, by ukoić gardło lub złagodzić podrażnienie dróg oddechowych. Przechowuj w lodówce.

Syrop z igieł sosnowych szybko zaczęto doceniać jako lek naturalny z powodu łagodzenia objawów tzw. zespołu PNDS (przewlekłego spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła) i chorób układu oddechowego. A co najważniejsze, ten lek jest w stu procentach naturalny i można go otrzymać z tanich lub całkowicie darmowych składników. Dlatego jest idealnym wyborem dla ludzi chcących zminimalizować przyjmowanie chemii pochodzącej z aptecznych leków lub w przypadku, gdy leki są niedostępne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama