Reklama

Jak zrobić syrop z pora?

Por to niesamowite warzywo, spokrewnione z cebulą i czosnkiem. Dzięki temu ma podobne właściwości zdrowotne. Przeciwdziała rakowi, obniża cholesterol, zapobiega miażdżycy oraz wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Por polecany jest dla osób, które cierpią na choroby serca i układu krwionośnego. Przyspiesza powrót do zdrowia podczas problemów ze strony układu oddechowego. Poniżej znajdziesz przepis na syrop z pora.

Rzeczy, których potrzebujesz

  • 2 pory
  • 3-4 łyżki miodu

Por jest kleisty, dzięki czemu łagodzi podrażniony chorobą układ oddechowy. Rozrzedza śluz zalegający w nim oraz leczy zapalenie strun głosowych i gardła. Co więcej jest doskonałym środkiem wykrztuśnym.

Wzmacnia również ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu stanowi doskonały lek w profilaktyce miażdżycy i chorób serca. Oto przepis na syrop:

Jak przygotować syrop?

Umyj dokładnie łodygi pora pod bieżącą wodą. Posiekaj na drobno i umyj ponownie. Następnie wrzuć posiekany por do garnka i zalej wodą. Zagotuj całość, aż zauważysz ze por jest kleisty.

Używając blendera zmiksuj pora z wodą na jednolitą miksturę. Dodaj do niej miodu. Jeżeli nie masz blendera, możesz użyć miksera.

Jeżeli cierpisz na dolegliwości ze strony układu oddechowego, pij 1 łyżkę syropu dziennie, a poczujesz się lepiej.

Ta sama dawka wystarczy w profilaktyce miażdżycy i chorób układu krążenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama