Reklama

Jak zrobić roztwór z sody na przeziębienie?

Soda oczyszczona jest uniwersalnym produktem. Na różny sposób może być wykorzystywana w gospodarstwie domowym. Jednak mało kto stosuje ją w sposób leczniczy. Już w 1924 roku dr Volney S Cheny potwierdził, że soda zmniejsza ryzyko zachorowania na grypę i przeziębienie. U tych, którzy już zachorowali skraca czas choroby. Sprawdź, jak możesz poradzić sobie z grypą lub przeziębieniem z pomocą sody oczyszczonej.

Reklama

Roztwór z sody

Aby przygotować roztwór z sody, będziesz potrzebować pół łyżeczki sody i szklankę chłodnej wody. Rozpuść sodę w wodzie. Mikstura jest gotowa do spożycia.

Pierwszego dnia pij roztwór z sody 6 razy. Pomiędzy kolejnymi dawkami powinny być 2 godziny przerwy.

Na drugi dzień wypij roztwór 4 razy.

Trzeciego dnia wypij szklankę roztworu rano, a drugą wieczorem.

Od czwartego dnia pij szklankę roztworu sody raz dziennie, aż do ustąpienia objawów grypy lub przeziębienia.

Soda z sokiem z cytryny i miodem

Przygotuj roztwór z sody i soku z cytryny, by wzmocnić odporność organizmu i złagodzić kaszel. Sok z cytryny zawiera mnóstwo witaminy C, która wzmacnia system immunologiczny i redukuje objawy przeziębienia i grypy. Miód jest naturalnym środkiem wykrztuśnym, usuwa zalegającą wydzielinę i łagodzi podrażnione gardło. Antyseptyczne własności miodu zabijają bakterie, które wywołują infekcje.

Do przygotowania tego preparatu będziesz potrzebować pół łyżki sody oczyszczonej, 2 łyżki soku z cytryny, 1 ½ łyżki miodu i ciepłej wody. Rozpuść sodę w wodzie. Dodaj sok z cytryny i miód. Zalej ciepłą wodą i zamieszaj. Tak powstałą miksturę pij dwa razy dziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama