Reklama

Jak zrobić płyn do nacierania żylaków?

Pękające naczynka i żylaki to problem wielu z nas. Zaniedbane mogą doprowadzić do wielu poważnych dolegliwości. Czy jedyne, co możesz zrobić, to łykać garść tabletek, których producenci przekonują, że uwolnią cię od problemu? Nie! Możesz zastosować domowy płyn do nacierania żylaków, który zmniejszy ich widoczność, wzmocni naczynia krwionośne i poprawi krążenie. Zobacz jak go zrobić.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* 1 część krwawnika

* 1 część kwiatów nagietka

* 1 część dziurawca

* 1/4 części pieprzu cayenne lub imbiru

* oczar wirginijski w płynie

Ilości w tym przepisie podane są w częściach. Oznacza to, że można zwiększać lub zmniejszać ilość składników, w zależności od tego, ile płynu chcemy uzyskać. Nie musi być to precyzyjny dobór składników. Używam szczypt, ale można też mierzyć proporcje w szklankach, łyżkach czy miarkach.

Włóż do szklanego słoika taką samą ilość krwawnika, dziurawca i nagietka. Dodaj imbir lub pieprz cayenne. Możesz wsypać całe ziarenka lub zmielone.

Zalej zioła oczarem wirginijskim w ilości wystarczającej do przykrycia wszystkich składników. Pozostaw do naciągnięcia na 2 do 3 tygodni. Po upływie tego czasy przecedź i wlej do butelki.

Płyn też może być stosowany do smarowania żylaków oraz obolałych i naciągniętych mięśni. Używaj go raz lub dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zawsze wykonuj masaż w kierunku serca, aby zmniejszyć żylaki i poprawić przepływ krwi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama