Reklama

Jak zrobić olej z dziewanny na infekcje ucha?

Dziewanna to popularna w Polsce roślina. Spotkać ją można wszędzie. Pięknie kwitnie w lipcu i sierpniu. Zawiera wiele składników odżywczych. Napar z suszonych kwiatów dziewanny stosuje się na ból gardła, wykrztuśnie na mokry i suchy kaszel. Olej z dziewanny ma wiele zastosowań i jest nietoksyczny. Więc jest bezpieczny dla wszystkich w każdym wieku. Posiada właściwości antybakteryjne i dezynfekujące. Znany jest jako środek łagodzący i niwelujący ból i swędzenie przy chronicznym zapaleniu ucha. Służy także do odkażania ran i owrzodzeń. Przeczytaj artykuł i poznaj jego działanie.

Reklama

Olej ze świeżych kwiatów dziewanny

Sporządzając olej ze świeżych kwiatów należy wsypać je do słoja i zalać olejem. Najlepszym wyborem będzie oliwa z oliwek. Wstaw słoik do garnka i nalej wody. Gotuj całość na małym ogniu.

Nie zakręcając słoika pozostawiamy tak olej na 3 dni. Jest to szybsza wersja przygotowania oleju. Podgrzanie oleju przyspiesza wydzielanie soków dziewanny do oleju.

Tradycyjnie kwiaty wkładamy do słoja i zalewamy olejem. Nie dokręcając nakrętki zostawiamy na 2-3 tygodnie. Wstrząsając olejem od czasu do czasu. Po odstaniu, przecedzamy olej i przelewamy do mniejszych buteleczek. Gotowy olej przechowujemy w chłodnym miejscu.

Olej z suszonych kwiatów

Używając suszonych kwiatów, wsyp je do słoika i zalej je olejem. Postaw w ciemnym i chłodnym miejscu na czas 4-6 tygodni. Możesz też zawinąć słoik gazą i postawić na słonecznym parapecie. Po zmacerowaniu się oleju, odcedź kwiaty przez sito lub gazę.

Przy infekcji ucha, należy namoczyć wacik i przyłożyć do ucha. Przemywając rany należy wacik zamoczyć w oleju i przemyć.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama