Reklama

Jak zrobić nalewkę z bzu lilaka na ostrogi piętowe?

Ostroga piętowa to bardzo bolesna przypadłość, która nasila się z czasem uniemożliwiając chodzenie. Jej przyczyną jest stan zapalny w miejscu, w którym kość pięty łączy się rozcięgnem piętowym. Najczęstszą terapią w przypadku ostrogi są leki przeciwbólowe połączone z zabiegami fizjoterapeutycznymi. Istnieje jednak skuteczny domowy sposób, który pozwoli ci wygrać walkę z bólem - nalewka z bzu lilaka. Możesz stosować ją w postaci okładów na skórę lub przyjmować doustnie. Przepis poniżej.

2 łyżki świeżych lub suszonych kwiatów bzu lilaka wsyp do ciemnego słoja i zalej 10 łyżkami 45-proc.wódki. Szczelnie zakręć i odstaw na 9 dni w ciemne miejsce. Po upływie tego czasu przecedź przez gazę, mocno wyciskając zawartość.

Nalewkę można stosować zewnętrznie lub wewnętrznie. Miksturą nacieraj bolące miejsce, a na noc przykładaj kompresy nasączone nalewką.

Aby rozpuścić złogi w stawach i kręgosłupie, zażywaj 3 razy dziennie po 30 kropel nalewki rozpuszczonych w niewielkiej ilości przegotowanej, ciepłej wody.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama