Reklama

Jak zrobić miód z ziołami na problemy żołądkowe?

O właściwościach zdrowotnych miodu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Okazuje się jednak, że miód w połączeniu z ziołami jest doskonałym remedium na problemy trawienne, w tym zgagę, niestrawność i uczucie pełności.. Przygotuj porcję miodu i miej go w pobliżu, zwłaszcza gdy planujesz obfity, ciężkostrawny posiłek.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

  • 1 szklanka miodu
  • 2 łyżki mielonych nasion kopru
  • 2 łyżki mielonych nasion kolendry
  • 1 łyżka mielonego kminu rzymskiego, kuminu

Odmierz porcje zmielonych ziół i wsyp je do miski. Wymieszaj. Dodaj miód i za pomocą łyżki zmieszaj miód z przyprawami. Upewnij się, że zioła kompletnie połączyły się z miodem. Przełóż miód do słoika i odłóż w ciemne, chłodne miejsce.

Miód można stosować po kilku godzinach od przygotowania, jednak maksymalną moc zyskuje po około 2 tygodniach od przygotowania. Może się zdarzyć tak, że zioła opadną na dno słoika i trzeba będzie miód zamieszać.

Miód z suszonymi ziołami jest trwały i nie ma potrzeby przechowywać go w lodówce. Stosuj miód rozpuszczając go w szklance wody. Zamieszaj i wypij, gdy dopadną cię problemy żołądkowe lub profilaktycznie - zanim przystąpisz do ciężkostrawnego posiłku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama