Reklama

Jak zrobić maść ułatwiającą zasypianie?

Leżysz zmęczona i nie możesz zasnąć, myśląc o tym i owym. Denerwujesz się, że nie możesz usnąć w nocy, a rano trzeba wstać do pracy. Zrób własną maść z kombinacją olejków eterycznych, która przeniesie cię w błogi stan snu.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* 1 szklanka oleju kokosowego

* 1 szklanka oliwy z oliwek

* 4 łyżki startego wosku pszczelego

* olejek lawendowy, pomarańczowy, mięty pieprzowej, cedrowy i cynamonowy w równych częściach

Umieść olej kokosowy, oliwę z oliwek i starty wosk pszczeli w metalowej misce. Rozpuść wszystko w kąpieli wodnej lub wolno rozgrzej w mikrofalówce w krótkich seriach. Kiedy wszystko się rozpuściło, zamieszaj i ściągnij z ognia.

Teraz zmieszaj olejki ze sobą, aby stworzyć niesamowity zapach. Lawendowy uspokoi, kiedy pomarańczowy i cynamonowy ukoi nerwy. Cedrowy oferuje ziemisty zapach. Natomiast mięta pieprzowe złagodzi bóle mięśni. Używając po 50 kropli każdego z olejków zmieszaj kompozycję zapachową i dodaj do mieszanki olei.

Przelej ciepłą mieszankę do słoiczków. Nim zakręcisz wieczka, pozwól płynowi wystygnąć. Twoja maść na sen jest gotowa. Trzymaj przy łóżku i stosuj co wieczór. Wsmaruj w stopy, załóż skarpety i odpłyń w głęboki sen. Większe pory na stopach szybciej wchłoną olejki i pozwolą szybciej się zrelaksować. Maść możesz równie skutecznie wsmarować w dłonie, bolące mięśnie lub w skroń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama