Reklama

Jak zrobić i stosować wodę z jęczmienia?

Jęczmień to popularne zboże, które często ignorujemy. Ma również wielu zwolenników, gdyż jest bardzo łatwy do spożywania. Jest wiele korzyści zdrowotnych dla ciebie i twojego ciała, jeżeli zdecydujesz się dodać go do menu.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

  • 1 szklanka jęczmienia
  • 3 szklanki wody
  • miód i sok z cytryny (dla smaku - opcjonalnie)

Na wiele sposobów można jęczmień stosować, w sałatkach, gulaszach i wielu innych. Bardzo popularna i znana jest woda jęczmienna. Kiedy na rynku jest wiele zawierających konserwanty, przygotowana w domu będzie cudownym remedium dla zdrowia.

Zacznijmy od wypłukania i namoczenia jęczmienia. Upewnij się, że jęczmień jest całkowicie zamoczony. Zalany wodą jęczmień zagotowujemy i dusimy około godzinę lub do czasu, aż ziarno będzie ugotowane. Gdy jęczmień ugotuje się przelewamy do kubka. Jeżeli chcesz możesz go przecedzić. Dodaj odrobinę miodu i cytryny do smaku. Pij raz lub dwa dziennie.

Na co stosować wodę z jęczmienia? Woda z jęczmienia obniża poziom złego cholesterolu oraz cukru. Stosuj na dość częste i nawracające dolegliwości ze strony układu moczowego. Jeżeli przybyło ci parę kilogramów, pij wodę z jęczmienia, a z pewnością szybko je wyeliminujesz. Ważne jest by pić go regularnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama