Reklama

Jak zrobić domowy środek przeczyszczający?

Wiele rzeczy może spowodować zaparcia. Niektóre z nich to brak aktywności fizycznej, nadmierny stres, wiek, lekarstwa, pewne witaminy, zbyt mała ilość błonnika i wody oraz wiele innych. Zaparcia mogą być także pochodną innych chorób, dlatego przed przystąpieniem do podanej w artykule terapii powinieneś skonsultować się ze swoim lekarzem. Badania pokazują, że co dziesiąta osoba ma problem z zaparciami, a więc jest to dość powszechnym problemem. Doskonałym lekarstwem będzie naturalny środek przeczyszczający.

Reklama

Pewna amerykańska klinika stworzyła konfiturę, która jest jednym z najlepszych rozwiązań na gnębiące cię zaparcia. Wiele ciężkich problemów trawiennych może zostać rozwiązane przy pomocy tej receptury.

Potrzebne składniki

* Kubek daktyli bez pestek

* Kubek suszonych śliwek

* 5 kubków przegotowanej wody

Sposób przygotowania

Posiekaj daktyle i śliwki na mniejsze części i wrzuć je do gotowanej wody. Gotuj tak długo, aż mikstura stanie się gęsta. Powinieneś otrzymać około 20 porcji konfitury. Mikstura ta może być spożywana przez ludzi w każdym wieku. Chociaż każda forma spożycia jest dobra, zalecamy abyś spożywał dżem do śniadania, dodając kubek jogurtu lub ziarna zbóż.

Śliwki są bogate w błonnik. Zawierają także sorbitol, który w naturalny sposób sprawia, że stolec staje się luźniejszy i ułatwia jego oddawanie. Innym sposobem na zaparcia jest wrzucenie na noc do szklanki z wodą kilku śliwek i wypicie tej mieszanki rano. To prawie natychmiast pomoże Ci pozbyć się zaparć. Ale nie przesadzaj z stosowaniem tej metody, bowiem może ona doprowadzić do biegunek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama