Reklama

Jak zlikwidować pieczenie stóp?

Pieczenie stóp staje się u wielu ludzi coraz częstszym problemem. Istnieje wiele powodów jego powstawania. Uczucie pieczenia może być rezultatem braku składników spożywczych, artretyzmu, cukrzycy, alergii na pewne substancje chemiczne. Bez względu na powód, jest to bardzo uciążliwa przypadłość. Intensywność bólu różni się w zależności od typu pieczenia. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się tego problemu. Domowe środki powinny przynieść pozytywne skutki. Oto kilka niesamowitych domowych sposobów na uczucie piekących stóp.

Prawidłowa dietaDieta zawierająca kompleks witamin B oraz niacynę pomaga w pozbyciu się problemu piekących stóp. Powinna być bogata w zielone warzywa, mleko, jajka, fasolkę itp. Produkty te dostarczą organizmowi niezbędnych składników odżywczych i dzięki temu wyeliminują problem pieczenia stóp. Imbir

Imbir poprawia krążenie krwi w całym ciele. Zawiera też wiele składników, które pomagają zwalczyć uczucie pieczenia w stopach. Do syropu imbirowego należy dodać ciepły olej kokosowy, wymieszać ze sobą i nałożyć bezpośrednio na stopy. Masować do uzyskania lepszego efektu. Ocet

Osoby borykające się z problemem piekących stóp powinny przygotować kąpiel z równych ilości octu i wody. Dla lepszych efektów można stosować 2 razy dziennie.


Terapia zimną wodąOsoby cierpiące na problem piekących stóp mogą stosować na stopy zimną wodę. Jest ona świetnym sposobem na pozbycie się gorąca i bólu, które wywołuje problem piekących stóp. Zimna woda przynosi natychmiastową ulgę. Do niewielkiej wanienki nalać zimną wodę i przez kilka minut trzymać w niej nogi. Kurkuma


Właściwości przeciwzapalne kurkumy działają cuda, zmniejszając uczucie pieczenia w stopach. Do szklanki ciepłego mleka należy dodać trochę kurkumy. Dla uzyskania lepszych efektów napój zaleca się spożywać 2 razy dziennie.  Pasta z kurkumy może być również stosowana bezpośrednio na stopy dla uzyskania natychmiastowej ulgi.


Chodzenie boso


Odpowiednia akupresura może pomóc uniknąć stanu piekących stóp. Dlatego warto chodzić boso po trawie lub innych naturalnych powierzchniach. Pomoże to poprawić krążenie krwi, a przez to uniknąć uczucia pieczenia. Wystarczy ściągnąć obuwie i pospacerować przez jakiś czas boso. Odpowiednie ćwiczenia


Uczucie pieczenia występuje głównie wtedy, kiedy w stopach dochodzi do zaburzenia krążenia krwi. Codzienne ćwiczenia gimnastyczne pozwolą przywrócić prawidłowe krążenie i utrzymać zdrowie oraz dobrą formę.

Olejek miętowy


Wystarczy dodać kilka kropel olejku z rozmarynu i olejku miętowego do wody i zamoczyć w niej stopy na kilkanaście minut. W ten sposób można szybko pozbyć się uczucia pieczenia. Należy tylko pamiętać, żeby użyć jednakowych ilości olejków. 


Olej rycynowy

Olej rycynowy jest najlepszy jeśli chodzi o bezpośrednie zastosowanie na stopy. Może być stosowany bezpośrednio lub można go wlać do ciepłej wody i moczyć w niej stopy. Należy on do najskuteczniejszych olejów przynoszących ulgę w problemie piekących stóp.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama