Reklama

Jak złagodzić objawy infekcji pochwy za pomocą skrzypu polnego?

Dokuczają ci infekcje intymne o podłożu bakteryjnym? Ukojenie przyniesie skrzyp polny. Działa on antyseptycznie, pozwala skutecznie zwalczyć źródło problemu i przynosi ulgę w nieprzyjemnych dolegliwościach. Więcej na temat tej naturalnej metody walki z infekcjami pochwy dowiesz się poniżej.

Kąpiel z dodatkiem skrzypu polnego

Niewielkie zakażenie bakteryjne okolic intymnych złagodzi kąpiel z dodatkiem skrzypu polnego. 50-60 g suszonego ziela skrzypu zalej 2 i 1/2 litra wody, odstaw na 12 godzin. Po tym czasie powoli zagotuj, przecedź i wlej do wanny z ciepłą wodą.

Możesz odczuwać osłabienie

Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 20 minut. Pamiętaj, aby po niej pozwolić sobie jeszcze na chwilę odpoczynku, ponieważ możesz odczuwać lekkie osłabienie.

Parówka

Jeżeli nie masz wanny, przygotuj sobie parówkę. 3 łyżki suszonego skrzypu zalej 1 litrem wrzątku, gotuj 2-3 minuty, odstaw do lekkiego ostygnięcia.

Po zabiegu warto odpocząć


Następnie niewielką miskę z parującym odwarem umieść w misce klozetowej tak, aby jej nie dotykać. Usiądź nad parującym płynem, odczekaj około 10 minut. Po tym zabiegu również warto odpocząć co najmniej pół godziny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama