Reklama

Jak wzmocnić kolana napojem z płatków owsianych ?

Każdego dnia nasze kolana są narażone na ogromne obciążenia. Rzeczą naturalną jest, że wraz z wiekiem, ścięgna i wiązadła kolan stają się mniej elastyczne. Pojawia się dyskomfort i ból podczas chodzenia. Ze względu na różne czynniki, zmniejsza się ilość wytwarzanej mazi stawowej. Jest to bezpośrednia droga do choroby zwyrodnieniowej stawów. Z dalszej części artykułu dowiesz się jak przygotować napój owsiany, który wzmacnia kolana.

Reklama

Napój owsiany jest przydatnym środkiem dla każdego, kto cierpi z powodu problemów z kolanami. To środek, który zwiększa ilość wytwarzanej mazi stawowej. Poprawia elastyczność wiązadeł w stawie, co znacząco wpływa na jego ruchliwość i aktywność.

Koktajl jest bardzo pożywny i ma wspaniały smak. Będzie doskonałym uzupełnieniem obiadu lub kolacji. Składniki jakich potrzebujesz do jego przygotowania to: 250ml wody, 50g płatków owsianych, 100ml soku pomarańczowego, 1 łyżka posiekanych orzechów włoskich oraz 1 łyżka miodu. Można również dodać 1 łyżeczkę zmielonego cynamonu do smaku.

W wodzie ugotuj płatki owsiane. Gdy płatki przestygną dodaj pozostałe składniki. Następnie blenderem zmiksuj je na gładką, jednolitą masę. Gotowy koktajl przelej do szklanki i rozkoszuj się jego smakiem. Już po dwóch tygodniach spożywania koktajlu można zauważyć korzystne zmiany.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama