Reklama

Jak wyleczyć torbiel jajnika przy zastosowaniu medycyny ludowej?

Cysta jajnika to zamknięta jama wypełniona płynem, która może się wytworzyć w każdym miejscu ciała. Cysta taka tworzy się na zewnątrz lub w środku jajnika i wymaga leczenia tylko wtedy, kiedy nadmiernie się rozrasta lub mnoży. Stan taki jest dość powszechnie spotykany wśród kobiet i niemal każda kobieta doświadcza go w swoim życiu co najmniej raz. Nie ma jednak konieczności uciekania się do zabiegu chirurgicznego. Najpierw warto wypróbować kilka podanych przez nas sposobów, gdyż pozwolą one wyleczyć cysty bez interwencji chirurga.

Metoda 1 – Aloes

Sposób przyrządzenia: Trzymamy liście aloesu przez dwa tygodnie w lodówce, a następnie wyciskamy z nich sok i mieszamy go z miodem w proporcji 1:1. Mieszankę przechowujemy w lodówce.

Stosowanie: podgrzewamy płyn, a następnie zanurzamy w nim tampon. Władamy tampon do pochwy i pozostawiamy na noc. (Można także zamiast aloesu użyć kamfory i zmieszać z miodem w tej samej proporcji i zastosować w ten sam sposób.)

Przez cały czas trwania kuracji trzymamy naszą mieszankę w lodówce, a stosujemy ją przez 10 dni. Następnie robimy przerwę na 10 dni i znów stosujemy kurację przez kolejne 10 dni. Biostymulujący sok z aloesu poddany fermentacji jest bardziej skuteczny niż świeżo wyciśnięty sok i jest skuteczny także w leczeniu zespołu wielotorbielowatych jajników.

Metoda 2 – Orzechy

Gotujemy drobno pokrojone orzechy przez dwadzieścia minut, a następnie je studzimy. Przecedzamy i pijemy po pół szklanki 3 razy dziennie.

Metoda 3 – Cebula i miód

Rano zanurzamy całkowicie w miodzie średniej wielkości cebulę. Wieczorem, przed udaniem się na nocny spoczynek, w otrzymanej cieczy moczymy tampon i wkładamy go do pochwy. Można w tym celu użyć także bawełnianej gazy. Pozostawiamy tampon lub gazę na całą noc. Jeśli cysta jest w stadium początkowym, w ciągu dziesięciu dni powinna być wyleczona.

Metoda 4 – Maść na cystę jajnika

Aby przyrządzić ten wspaniały balsam, stawiamy na ogniu garnek z olejem roślinnym, dodajemy do niego około 50 gramów wosku pszczelego (kawałek wielkości pudełka od zapałek) i podgrzewamy do momentu, w którym się rozpuści. Następnie gotujemy jajko na miękko, zgniatamy je i dokładnie mieszamy z olejem i woskiem do całkowitego połączenia się składników. Odstawiamy mieszankę do wystudzenia, przecedzamy i wkładamy do lodówki. Moczymy tampon w uzyskanej miksturze, wkładamy go do pochwy i pozostawiamy na noc. Taka kuracja może być również skuteczna w leczeniu stanów zapalnych narządów płciowych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama