Reklama

Jak w naturalny sposób zrównoważyć poziom hormonów?

Hormony odgrywają niezwykle ważną rolę w zdrowiu każdej kobiety. Estrogen i progesteron regulują miesięczny cykl, a więc zachowanie ich równowagi jest niezwykle ważne. W przeciwnym razie jesteśmy narażone na zaburzenia cyklu. Przyczyny zachwiania równowagi hormonalnej są różne. Zazwyczaj powodują je stres, zaburzenia odżywiania, czynniki genetyczne, otyłość czy niektóre leki, w tym leki hormonalne. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na zapewnienie sobie regulacji poziomu hormonów. Jeżeli chcesz wiedzieć jakie produkty zapewnią ci równowagę hormonalną, koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.

Reklama

Dzięgiel chiński

Dzięgiel chiński znany również jako "Dong Quai 'to naturalny ziołowy tonik, który ma wpływ na żeński układu hormonalny. Utrzymuje zdrowy poziom estrogenu i progesteronu a więc ma zdolność do wspierania żeńskiego cyklu menstruacyjnego.

Zioło to jest dostępne w postaci kapsułek i zaleca się przyjmowanie 1-2 kapsułki dziennie. Składniki dostępne w suplementach zawierających dzięgiel chiński są tolerowane przez organizm bez żadnych skutków ubocznych lub interakcji z innymi lekami.

Pietruszka

Pietruszka jest naturalnym ziołem, które jest stosowane jako przyprawa w codziennym gotowaniu. Jest dobrym źródłem żelaza, witaminy A, witaminy B, witaminy K, beta-karotenu, witaminy-K12, kwasu foliowego i witaminy C, która pomaga zrównoważyć poziom naszych hormonów. Możesz przygotować napar z pietruszki, zalewając 150 do 200 ml wrzącej wody jedną łyżeczkę zmiażdżonych nasion pietruszki. Po 15 minutach przecedź napar przez sitko do herbaty. Pij taki napar dwa lub trzy razy dziennie.

Korzeń mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski jest jednym z najbezpieczniejszych i najzdrowszych produktów spożywczych zatwierdzonych przez Radę Europy. Jest dobrym źródłem witamin, cynku, potasu, magnezu i wapnia. Mniszek lekarski zawiera związki, które pomagają również zrównoważyć poziom hormonów. Ta zdrowa mniszka jest łatwo dostępne w każdym sklepie. Przygotuj ją zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniu.

Lucerna

Lucerna jest rośliną, która zawiera wszystkie ważne składniki odżywcze, minerały, żelazo, cynk i osiem aminokwasów, które pomagają naszemu organizmowi w budowie białek. Lucerna zawiera fitoestrogeny, które są bardzo podobne do estrogenów. Można ją więc stosować gdy poziom estrogenu nie jest prawidłowy. Suplementy lucerny lub herbata z lucerny powinna być stosowana zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu.

Pluskwica groniasta

Pluskwica groniasta jest unikalnym ziołem, które z pewnością wszystkim kojarzy się bardziej jako roślina ozdobna niż jako zioło. Ma jednak wpływ na zrównoważenie produkcji hormonów, zwłaszcza estrogenu. Podziemna część rośliny jest przeznaczona jest do tworzenia kapsułek i suplementów diety. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zaleceń podanych na opakowaniu kapsułek.

Kumin rzymski

Kumin ma wspaniałe działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające, niweluje wzdęcia i zawiera naturalne substancje estrogenne nazywane jako fitoestrogeny. To właśnie fitoestrogeny odgrywają istotną rolę w regulowaniu poziomu hormonów.

Jeśli poziom estrogenu wzrasta, to fitoestrogeny wiążą się z receptorami estrogennymi, konkurując wydzielanie estrogenu. Kumin to naturalny i łatwy środek pomagający regulować problemy z miesiączką. Wystarczy dodać 1 łyżeczkę nasion kuminu do wrzącej wody i parzyć całość przez 5 minut, a następnie przecedzić napar przez sitko i wypić. Stosuj ten środek raz lub dwa razy dziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama