Reklama

Jak w naturalny sposób poprawić pracę tarczycy?

Tarczyca to ważny gruczoł w organizmie. Zarządza metabolizmem, wytwarza białko oraz modyfikuje wytwarzanie i funkcjonowanie wielu rodzajów hormonów. Gruczoł ten wydziela i reguluje hormon taki jak testosteron. W przypadku, gdy tarczyca produkuje niewłaściwe ilości hormonu mamy do czynienia z nadczynnością lub niedoczynnością. Nieprawidłowa praca tarczycy najczęściej objawia się przybieraniem lub utratą wagi, poczuciem senności i bezwładności. Za ciągły zły humor również należy podejrzewać tarczycę. Pracę tarczycy można wyregulować w naturalny sposób, sokiem z warzyw.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

  • 1 ogórek
  • 5 łodyg selera
  • 5 marchewek
  • 1 szklanka wody kokosowej
  • 1 cytryna

Osoby mające problemy z tarczycą powinny unikać produktów z dużą zawartością cukru i białej mąki. Pokarmy powinny zawierać produkty pełne witaminy A, na przykład dynię i zieloną fasolę. W diecie należy spożywać adekwatną ilość owoców, warzyw i nasion.

Przy problemach z tarczycą warto pić herbatę z cynamonem. Natomiast trzeba wyeliminować spożywanie kawy, napojów gazowanych i alkoholu. Cierpiący na nadczynność tarczycy powinni jeść szpinak, kalafior i czosnek. Warzywa te naturalnie blokują nadprodukcję hormonów tarczycy.

Przygotowanie soku

Warzywa dobrze płuczemy. Cytrynę obieramy ze skórki. Umyte warzywa wrzucamy do sokowirówki. Do soku na końcu dolewamy wody kokosowej. Sok pijemy raz dziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama