Reklama

Jak w naturalny sposób oczyścić jelita?

Zaleganie mas kałowych w jelitach powoduje powstawanie różnych problemów zdrowotnych. W ciągu życia przeciętnego człowieka przez jelita przedostaje się 40 tys. litrów wody i ponad 100 ton jedzenia. Nie wszystkie resztki zostają wydalone. Niektóre zalegają w zakamarkach jelita. Dają one pewne nietypowe objawy np. problemy z paznokciami, skórą i włosami, problemy z widzeniem i słuchem, regularne zaparcia, choroby wątroby i nerek.Takich resztek potrafi się nazbierać blisko 2,5 kg. Co z nimi zrobić? Zastosować domowy sposób oczyszczania okrężnicy.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* kefir lub jogurt naturalny

* siemię lniane mielone

Niektórzy decydują się na oczyszczanie okrężnicy lewatywą. Niestety lewatywa oczyszcza jedynie ostatnią część jelit. Wykonana niewłaściwie, zwłaszcza w warunkach domowych może pociągnąć za sobą uszkodzenie jelit. Nie musisz ryzykować, ponieważ w domowy sposób za pomocą tylko dwóch składników oczyścisz jelita, pozbywając się zalegających mas kałowych.

Przez 3 tygodnie spożywaj tę miksturę zamiast śniadania. Kefir można zastąpić jogurtem naturalnym. Jednak kefir przynosi lepsze efekty.

  • Tydzień 1: 1 łyżkę siemienia lnianego zmielonego zmieszaj z 100 ml kefiru lub jogurtu.
  • Tydzień 2: 2 łyżki siemienia zmieszaj z 100 ml kefiru lub jogurtu.
  • Tydzień 3: 3 łyżki siemienia lnianego połącz z 150 ml kefiru lub jogurtu.

Stosowanie siemienia lnianego do oczyszczania, pomoże ci oczyścić jelita i powrócić do normalnej wagi ciała. Siemię pozytywnie wpływa na metabolizm oraz zmniejsza ilość cholesterolu we krwi.

Jeżeli masz problemy ze znalezieniem mielonego siemienia lnianego, po prostu w młynku zmiel jego nasiona na mąkę. Wykorzystaj tyle ile potrzebujesz na przygotowanie jednej porcji. W ten sposób siemię zawsze będzie świeże.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama