Reklama

Jak w domowy sposób pozbyć się wody w kolanie?

Stawy maja niewielką ilość płynu, który smaruje chrząstki i kości by te mogły poruszać się bez trudności i tarcia. Jednak nadmiar płynu w stawach, również może stać się problemem. Znacznie wpływa na funkcjonowanie stawów i powodować bolesne objawy. Sprawdź jak pozbyć się wody w kolanie, domowym sposobem.

Reklama

Oto kilka wskazówek, które złagodzą ból i zmniejszą dyskomfort. Na obolałe kolano przyłóż lód, lecz nie bezpośrednio na skórę. Lód włóż do woreczka lub użyj zimnych kompresów. Okład stosuj co 10 minut. Pod nogę podłóż dwie poduszki, pozwoli to na przywrócenie prawidłowej cyrkulacji płynów w kolanie.

Możesz również wypróbować tę domową recepturę. Potrzebujesz tylko dwa składniki: 1 żółtko jajka i 1 łyżkę soli. Wymieszaj dokładnie do uzyskania jednolitej masy. Rozprowadź pastę na kolanie i obwiń kolano folią spożywczą. Dodatkowo możesz folię zabezpieczyć bandażem.

Stosuj tę miksturę co dwie godziny. Maksymalnie w ciągu dnia wykonuj 5 aplikacji mikstury. Możesz zauważyć, że ból i obrzęk zmniejszył się. Jeśli ból i objawy nie ustępują, skonsultuj się z lekarzem najszybciej jak potrafisz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama