Reklama

Jak usunąć żółty nalot z zębów i naturalnie je wybielić?

Czynniki dziedziczne, nieodpowiednia higiena, nadużywanie spożycia herbaty, kawy, tabaki lub papierosów, wysokie dawki antybiotyków, czynniki klimatyczne, infekcje oraz niewłaściwy metabolizm - to najczęstsze czynniki, które mogą powodować zmiany koloru zębów. Jak skutecznie i bezpiecznie wybrnąć z kłopotliwej sytuacji? W pozbyciu się żółtego nalotu tworzącego się na zębach pomogą ci naturalne metody, a dokładniej produkty i preparaty, które bez problemu znajdziesz w swojej kuchni. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki, jak konkretnie ich użyć.

Bazylia

Wybielające właściwości liści bazylii sprawiają, że doskonale sprawdzą się w roli środków, które pomogą nam pozbyć się problemu, jakim jest paradontoza, czyli zaawansowana choroba przyzębia. Jak konkretnie ich użyć? Wysusz kilka liści na słońcu, a następnie zmiel je na puder. Ten ostatni zmieszaj z klasyczną pastą do zębów i oczyść uzębienie. Alternatywnym rozwiązaniem jest przygotowanie pasty na bazie liści bazylii i oleju musztardowego.

Skórka pomarańczy

Regularne czyszczenie zębów świeżą skórą pomarańczy zmniejszy żółty odcień zębów. Najlepiej wcierać ją co wieczór tuż przed pójściem spać. Zawarte w skórce witamina C i wapń zwalczą mikroorganizmy. Kurację warto kontynuować przez kilka tygodni, a rezultaty pojawią się bardzo szybko. Jeśli nie masz dostępu do świeżej skórki pomarańczy, możesz równie dobrze użyć sproszkowanej.

Truskawki

Solidna porcja witaminy C zawarta w truskawkach korzystnie wpłynie na kolor naszych zębów i pozwoli nam się pozbyć żółtawego nalotu. Jak konkretnie ich użyć? Najlepiej zmiel kilka owoców - tak aby uzyskać konsystencję pasty. Wetrzyj ją delikatnie w zęby. Wystarczy, że zabieg będziesz powtarzać dwa razy dziennie, a żółty odcień z zębów zniknie. Alternatywnie możesz zmieszać miąższ owoców z 1/2 łyżeczką proszku do pieczenia i nałożyć miksturę na zęby podobnie jak tradycyjną pastę. Na koniec starannie wyczyść jamę ustną i umyj zęby klasyczną pastą, aby pozbyć się wszelkich pozostałości.

Cytryna

Żółtych przebarwień można pozbyć się również wykorzystując wybielające właściwości cytryny. Wystarczy, że zamiennie będziesz pocierał zęby skórką owocu i płukał jamę ustną pozyskanym z niego sokiem. Już po kilku zabiegach twoje zęby będą znacznie bielsze niż dotychczas.

Jakaś alternatywa? Zmieszaj kilka kropli soku z cytryny z solą. Nałóż pastę na przebarwione zęby i wcieraj ją nie tylko w zęby, ale także w dziąsła. Pozostaw na kilka minut, a następnie starannie opłucz jamę ustną wodą. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zabieg powtarzaj co najmniej dwa razy dziennie przez dwa tygodnie.

Sól

Sól jest jednym z podstawowych dentystycznych środków czyszczących. Pomaga odbudować utracone minerały oraz przywrócić im biały kolor.

Możesz użyć zwykłej soli co rano w roli proszka do zębów zamiast pasty. Inną opcją jest zmieszanie soli z węglem i mycie nią zębów regularnie. Możesz także zmieszać sól z wodą i delikatnie wetrzeć w zęby. Bądź jednak ostrożny, ponieważ używanie soli może spowodować uszkodzenie dziąseł i szkliwa - zwłaszcza jeśli stosowana jest zbyt gwałtownie.

Jabłka

Jedząc jabłka możemy nie tylko dostarczyć sobie smakowych rozkoszy, ale jednocześnie skutecznie wybielić zęby. Postaraj się jeść co najmniej 1-2 jabłka dziennie, aby pozbyć się żółtych przebarwień nagromadzonych na zębach. Gryź je dokładnie, aby naturalna kwasowość owoców oraz zawarty w nich błonnik mogły swobodnie zacząć działać. Możesz także sięgać po inne chrupiące, naturalne smakołyki, takie jak marchewki, ogórki czy brokuły.

Woda utleniona

Wybielające właściwości wody utlenionej mogą sprawić, że żółte zęby odzyskają dawną biel. Opłucz usta płynem do płukania jamy ustnej zawierającym ten oczyszczający preparat. Pamiętaj tylko, aby jej nie połykać.

Uwaga! Sięgając po wodę utlenioną zawsze zachowuj wszelkie środki ostrożności. W skrajnych przypadkach może ona powodować podrażnienie dziąseł i nadwrażliwość uzębienia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama