Reklama

Jak usprawnić działanie twojego mózgu

Mózg jest zbyt cenny, by marnować jego możliwości. To najbardziej wartościowa rzecz, jaką posiadamy, dlatego należy o niego dbać. Poniżej znajduje się lista 10 rzeczy, które możesz robić każdego dnia, aby wspomóc działanie twojego mózgu.

Reklama

Zdrzemnij się

Wypoczęte ciało wspomaga funkcjonowanie mózgu, pozytywnie wpływa na pamięć oraz polepsza nastrój. Zaledwie piętnastominutowa drzemka może wywołać ogromną różnicę w twoim codziennym życiu. Tak więc zdrzemnij się, odpocznij i jednocześnie wspomóż swój mózg. Czemu jeszcze nie spisz?

Zrób coś kreatywnego tuż przed położeniem się spać

Kiedy jesteś zmęczony, twój mózg potrafi być bardziej kreatywny. Wykorzystaj to! Nie ważne, czy piszesz kolejną wielką powieść czy malujesz obrazy na płótnie, zrobienie użytku ze swojej kreatywności tuż przed położeniem się spać może przynieść świetne rezultaty. Obudź więc w sobie ukrytego Picasso i stwórz coś pięknego. Tylko nie zaśnij z pędzlem w ręku.

Skup się na jednym zadaniu w danej chwili

Czy wiedziałeś, że wielozadaniowość jest przez twój mózg zwyczajnie niemożliwa do ogarnięcia? Skupiając się na jednej czynności w danej chwili pozwalasz swojemu mózgowi wykorzystać maksimum swoich umiejętności i wykonać więcej, niż ci się zdawało. Znajdź zadanie, które musisz wykonać i skup się wyłącznie na nim. Telefon zostaw w innym pomieszczeniu, wyłącz telewizor i skoncentruj się. Twój mózg ci za to podziękuje.

Trenuj kardio

Słyszałeś, że trening kardio prowadzi do zdrowszego, lepszego ciała. Ale wpływa on korzystnie również na nasz umysł. Wygospodaruj 15-30 minut każdego dnia i do dzieła! Nie potrzebujesz karnetu na siłownię ani żadnego specjalnego sprzętu. Zwykły spacer po okolicy pozwoli zdziałać cuda i pozytywnie wpłynie na twój mózg.

Pisz. Zwyczajnie, na kartce papieru

Komputery, iPady, tablety, smartfony i dostęp do Internetu praktycznie wszędzie oznaczają, że prawdopodobieństwo, iż wyciągniesz kartkę papieru i zaczniesz pisać jest znikome. Jednak badania pokazują, że pisanie ręczne sprawia, że jesteś mądrzejszy. Zostaw więc komputer na biurku i podczas kolejnego spotkania rób notatki ręcznie.

Codziennie dostarczaj organizmowi kompletu witamin

Twój samochód potrzebuje benzyny, smartfon baterii, a twój mózg składników odżywczych. Codzienna dawka witamin da ci pewność, że twój organizm dostaje wszystko, czego potrzebuje. Zgodnie z wynikami badania opublikowanego w the British Journal of Nutrition wspomoże to również twój mózg. Wskazówka: Przyjmuj witaminy wraz ze zdrowym koktajlem na dobry początek dnia.

Zacznij się uczyć nowego języka

Rozpoczęcie nauki nowego języka, to świetny sposób na pobudzenie działania mózgu. Zmusza to nasz mózg do przystosowania się. Nauka nowego języka może wzbogacić twoje życie i pozwoli ci poznać nową kulturę, ale będzie miała pozytywny wpływ także na twój mózg. Zatem już dziś rozpocznij swoją przygodę z nowym językiem.

Graj w gry słowne z przyjaciółmi

Gry słowne są uzależniające, ale niosą ze sobą także spore korzyści dla twojego mózgu! Badania pokazują, że Scrabble czy inne gry słowne pomagają podwyższać twoje IQ oraz zwiększają siłę twojego umysłu. Graj więc w ulubione gry słowne z przyjaciółmi wspomagając jednocześnie pracę swojego mózgu.

Medytuj

Medytacja to jedna z najlepszych i najstarszych form relaksu. Wspomaga jednocześnie ciało i umysł! Badania pokazują, że medytacja wpływa korzystnie na niemal każdą część mózgu. Spędź więc każdego dnia trochę czasu na medytacji! Poczujesz się bardziej zrelaksowany i w lepszym stanie umysłu.

Bądź optymistyczny

Optymistyczne podejście nie tylko pomaga ci się cieszyć życiem, ale potrafi zdziałać cuda dla twojego mózgu. Naukowcy twierdzą, że kiedy myślisz pozytywnie ogromnie korzysta na tym twój mózg. Przyjmij więc perspektywę szklanki do połowy pełnej i wspomóż w ten sposób swój mózg.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama