Jak unormować poziom kreatyniny?

Poziom kreatyniny w badaniu krwi określa funkcjonowanie nerek. Badanie wykonuje się w celu kontroli i poprawności wydalniczych nerek. Stężenie kreatyniny jest zależne od ilości jakiej wyprodukują i wydalą nerki. Podwyższony poziom tego związku chemicznego może zwiastować choroby nerek. Poziom kreatyniny stosunkowo jest zaburzeniem metabolizmu w związku z tym może być leczony z wykorzystaniem domowych i naturalnych składników. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Herbata rumiankowa

Rumianek jest jednym z najbardziej znanych ziół na świecie. Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i uspokajające. Znacząco wpływa na obniżenie poziomu kreatyniny. Można go stosować zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Wystarczy zaparzyć liście rumianku w gorącej wodzie przez 5 minut. Przecedzić i dodać do smaku miód. Pij rumianek dwa razy dziennie, a poziom kreatyniny znacznie się obniży.

Pokrzywa

Pokrzywa bogata jest pełna witaminy C, B12 oraz witaminy A i wapnia. Picie naparu z pokrzywy oczyszcza organizm, pomaga usunąć odpady metaboliczne, oczyszcza organizm oraz wzmacnia organizm. W celu poprawy zdrowia, przygotuj napar z pokrzywy. Liście zaparz w gorącej wodzie przez 5 minut. Pij napar co najmniej dwa razy dziennie.

Cynamon

Cynamon, ta aromatyczna przyprawa pomaga regulować poziom cukru we krwi. Stosuje się ją również w leczeniu chorób nerek. Wzmacnia nerki oraz poprawia proces filtracji moczu, usuwając nadmiar kreatyniny. Zwiększ spożycie cynamonu, dodaj go do deserów lub innych potraw spożywanych codziennie.

Korzeń mniszka

Mniszek lekarski pomaga oczyścić nerki i wątrobę. Korzeń mniszka podobnie jak pozostałe zioła, zaparz na 5 minut w gorącej wodzie. Przecedź i wypij napar.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama