Reklama

Jak szybko złagodzić objawy alergii?

Chociaż leki przeciwhistaminowe i inne leki łagodzące objawy alergii są łatwo dostępne dla alergików, to jeszcze bezpieczniej jest uciec się do naturalnych środków, łagodzących objawy alergii. Tabletki mogą mieć negatywne skutki uboczne; stosując naturalne środki nasze ciało nie jest stale narażone na działanie szkodliwych substancji, które mogą prowadzić do powstania skutków ubocznych i złego samopoczucia. Co więc robić aby złagodzić objawy alergii?

Prysznic lub kąpiel

Biorąc gorący prysznic lub gorącą kąpiel możesz uspokoić objawy alergii i oczyścić zatoki. Szczególne znaczenie metoda ta ma podczas wiosny, gdy stężenie pyłków jest szczególnie duże. Po powrocie nawet z krótkiego spaceru na świeżym powietrzu, wskazane jest, aby przebrać się, ponieważ brud, kurz i pyłki osadzają się na ubraniu. A ponieważ alergeny mogą również osiąść na skórze i włosach, weź szybki prysznic lub kąpiel.

Parówka

Wdychanie pary może złagodzić katar, podrażnienia zatok, a jeśli kanały nosowe są zatkane, zabieg pomoże je odetkać. Gdy cierpisz na ataki alergii, wlej przegotowaną wodę do dużej miski, pochyl się nad nią i wdychaj parę. W celu uzyskania najlepszych rezultatów, umieść duży ręcznik nad głową i zakryj miskę tak, żeby stężenie pary było większe. Można również dodać kroplę olejku eukaliptusowego do wody, aby wykorzystać jego kojący wpływ. Ten rodzaj olejku ma również właściwości przeciwzapalne, co również pomaga walczyć z objawami alergii.

Okulary ochronne

Oczy są bardzo wrażliwe na alergeny; więc noszenie okularów ochronnych lub przeciwsłonecznych może pomóc w ograniczeniu kontaktu z substancjami drażniącymi. Najlepsze rodzaje okularów to te, które są wyposażone w osłony boczne, dzięki czemu jeszcze mniej alergenów będzie miało kontakt z naszymi oczami.

Picie herbaty ziołowej

Picia gorącej herbaty ziołowej, gdy cierpisz z powodu alergii ma działanie bardzo kojące, ponieważ ten rodzaj napoju może pomóc w łagodzeniu podrażnionej błony śluzowej. Szczególnie zalecane są herbatki z mięty pieprzowej, które podobnie jak olejek miętowy mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

Mycie zwierząt domowych

Psy i koty często mogą powodować ataki alergii, zwłaszcza gdy są trzymane w domu. Sierść zwierząt domowych jest jednym z najczęściej występujących alergenów, a co więcej koty i psy mogą przynosić kurz, pyłki i inne substancje drażniące do domu na sierści. Dlatego regularna pielęgnacja zwierząt jest szczególnie zalecane. Tym, którzy mają problemy alergiczne również zalecamy, aby natychmiast umyć ręce po kontakcie z ich psami lub kotami.

Ocet jabłkowy

Stosowanie octu jabłkowego jest znane i od lat stosowane w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia. Najnowsze badania wskazują również jego przydatność do łagodzenia objawów alergii, ze względu na zmniejszenie produkcji śluzu. Mieszaj 1 łyżeczkę octu jabłkowego w szklance wody. Spożywanie tak przygotowaną mieszankę 3 razy dziennie, co spowoduje wzmocnienie układu odpornościowego, a przez to będziesz mniej podatny na ataki alergii.

Osuszanie twojego środowiska

Wilgotne środowisko jest idealną pożywką dla pleśni i innych alergenów. To z tego powodu, osuszanie domu jest tak istotne, zwłaszcza gdy członkowie twojej rodziny są podatni na ataki alergii.

Drewniane podłogi

Dla osób ze skłonnościami alergicznymi nie są wskazane podłogi wyłożone wykładziną czy dywanami, ponieważ jest to doskonałe miejsce na roztocza, kurz i inne substancje drażniące. Jeśli nie możesz regularnie czyścić i prać wykładzin podłogowych, byłoby bardziej praktyczne zastąpienie ich drewnem lub płytkami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama