Jak szybko rozgrzać zimne stopy i dłonie?

Pocieranie dłoni jest częstym zimowym rytuałem. Na nogi zakładasz ciepłe wełniane skarpety, ale i one bywają nieskuteczne. Jeśli jesteś zmarzluchem, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Poniżej znajdziesz kilka skutecznych i sprawdzonych sposobów na rozgrzanie zimnych dłoni i stóp.

Masaż olejkiem eterycznym

Olejki eteryczne mogą działać korzystnie na poprawę krążenia krwi, a tym samym zapobiegać zimnym stopom i dłoniom. Najlepszym sposobem, aby je wykorzystać do gorącego masażu. Połączenie ciepła i olejku może zapewnić zauważalne efekty.

Do przygotowania rozgrzewającego olejku potrzebne ci będą: 1 łyżka oliwy z oliwek, 2-3 krople olejku miętowego, 2-3 krople olejku rozmarynowego oraz 2-3 krople olejku cytrynowego. Oliwę należy rozgrzać, a następnie dodać olejki. Zamieszaj razem wszystkie składniki. Ciepłą mieszankę delikatnie rozprowadź na skórze. Masuj skórę przez 10-15 minut. Tę samą czynność powtórz na zmarzniętych stopach, przed pójściem spać. W razie potrzeby załóż na nogi skarpetki, aby zapobiec wcieraniu się oleju w pościel.

Imbir

Według tradycyjnej medycyny chińskiej, imbir jest uważany za żywność, która rozgrzewa. Jest najskuteczniejszym środkiem w leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Jest on również skuteczny w poprawie krążenia krwi. Jak przygotować napar z imbiru? Szklankę wody wlej do garnka, obierz 3cm kawałek imbiru i pokrój w cienkie plasterki. Zagotuj wodę i gotuj jeszcze przez 5 minut. Przecedź napar przez sitko i poczekaj aż ostygnie. Pij tak przygotowany napar trzy razy dziennie, aby usprawnić krążenie krwi i rozgrzać zimne dłonie i stopy.

Pieprz cayenne

Pieprz cayenne jest znany jako synonim ciepła. Może być on również stosowany do rozgrzania zimnych stóp i dłoni. Poprawia krążenie krwi i rozgrzewa. Dodawaj odrobinę pieprzu do swojej diety, aby usprawnić krążenie krwi w organizmie. Pieprz można również zastosować w nieco inny sposób. Mianowicie wsypać odrobinę pieprzu do skarpetki. Jedynym warunkiem jest, że na twoich stopach nie ma żadnych ran i skaleczeń. Nie należy również stosować pieprzy, gdy masz uczulenie na kapsaicynę lub jesteś wrażliwa na oparzenia z papryki chilli.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama