Reklama

Jak stosować świetlik łąkowy w leczeniu infekcji i chorób oczu?

Zielarze bardzo dobrze znają tę roślinę. Świetlik to jednoroczna roślina znana i stosowana w leczeniu chorób oczu. Zawiera dużo witaminy C, olejków eterycznych, glikozydów i kwasów, które rozprawią się z infekcjami oczu, eliminują suchość i podrażnienie. Świetlik jest skuteczny w obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego, zmniejsza zmęczenie i naprężenia spowodowane przez częste korzystanie z komputera. Stanowi naturalną alternatywę kropli do oczu. Poznaj kilka sposobów na zastosowanie świetlika w chorobach oczu.

Lista chorób, które leczy się za pomocą świetlika jest imponująca. Świetlik skutecznie leczy: infekcje oczu, reakcje alergiczne, zapalenie tęczówki, zapalenie powiek, zapalenie rogówki, kanałów łzowych, krótkowzroczność, zespół suchego oka oraz jaskrę.

Napar na poprawę wzroku

Jedną łyżeczkę suszonego świetlika zalej 300ml gorącej wody. Odstaw do zaparzenia na 20 minut. Napar należy pić 3-4 razy dziennie, 30 minut po jedzeniu.

Krople do oczy

Aby wyeliminować zespół suchego oka oraz zwalczyć zmęczenie należy pipetą zakropić po dwie krople naparu ze świetlika do każdego oka.

Kompres na oczy

Zwilż dwa waciki w naparze i nałóż je na powieki. Trzymaj 15 minut, rano i

wieczorem.

Leczenie jęczmienia

Trzy łyżki suszonego ziela i zalej szklanką gorącej wody. Parz przez 10 minut. Odlej napar, a nasiąknięte zioła owiń w gazę i przyłóż do jęczmienia na 5-7 minut.

Przeciwwskazania

Świetlika nie powinny stosować osoby z indywidualną nietolerancją, kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby z ostrymi chorobami pęcherzyka żółciowego, wątroby, żołądka i dwunastnicy.

Ta roślina radzi sobie nie tylko ze schorzeniami oczu. Napar ze świetlika może złagodzić bóle głowy, wyeliminować bezsenność i niepokój, a także pozbawić kaca.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama