Reklama

Jak stosować imbir w leczeniu artretyzmu i reumatyzmu?

Od czasów starożytnych imbir stosowany jest do rozgrzewania ciała w przypadku przeziębienia lub grypy. Jest skutecznym narzędziem używanym przeciw zakrzepicy, rwie kulszowej, zapaleniu stawów, reumatyzmowi oraz w podobnych chorobach. W dalszej części artykułu znajdziesz dwa sposoby zastosowania imbiru w leczeniu artretyzmu i reumatyzmu.

Reklama

Imbir można stosować na dwa sposoby. Jednym z nich jest przygotowanie napoju z imbiru. Wystarczy ½ łyżeczki mielonego imbiru zalać 150 ml ciepłej wody. Zamieszać i odstawić do ostygnięcia. Pić dwa razy dziennie przez miesiąc.

Drugi sposób to okłady z imbiru. Potrzebować będziesz: 30-40g mielonego imbiru oraz 100-140g świeżego imbiru oraz płócienny woreczek. Wsyp imbir do woreczka i włóż do garnuszka z wodą. Garnuszek postaw na kuchence i gotuj na wolnym ogniu przez 5 minut.

Po przestudzeniu się wody, wyjmij woreczek z imbirem, odciśnij nadmiar wody i przyłóż do bolącego miejsca. Owiń woreczek bandażem lub suchą ściereczką, aby ciepło nie uciekało. Namocz ponownie woreczek w wodzie i zrób to przynajmniej 3 razy. Tej samej wody możesz używać do masowania bolesnych miejsc w celu poprawy krążenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama