Reklama

Jak sprawdzić, czy jest się zakażonym grzybami candida?

Niewiele osób wie, że grzyb candida w nadmiarze jest niebezpieczny dla naszego organizmu. Jest użyteczny, gdyż odgrywa ważną rolę w procesie trawienia, pozwala na absorpcję składników odżywczych z pożywienia. Jednak grzyb ten ma złą cechę, gdy organizm jest zaburzony hormonalnie lub jest obniżona jego odporność, bakterie z rodzaju candida zaczynają się szybko mnożyć. Poznaj prosty sposób, dzięki któremu sprawdzisz czy jesteś osobą zarażoną grzybem candida.

Reklama

O podwyższonym poziomie grzybów w organizmie sygnalizują takie objawy jak: uczulenie na pewne pokarmy, drażliwość bez przyczyny, pragnienie słodyczy, drożdżyca pochwy, zmęczenie i bóle głowy. Początkowo grzyb namnaża się w jelitach, a następnie przemieszcza się do żołądka, przełyku i jamy ustnej. Ostatecznie osoba cierpiąca na kandydozę jelit, odkrywa język pokryty białym nalotem, który mimo czyszczenia szczoteczką jest trudny do usunięcia.

Jak przeprowadzić test

W domu możesz przeprowadzić prosty test, aby określić zakażeniem grzybem candida. Badanie należy robić rano na czczo. Po przygotowaniu szklanki wody, trzeba zebrać trochę śliny w ustach i splunąć do szklanki. Ślinę należy obserwować co 15 minut, przez godzinę.

Jeśli ślina będzie opadać na dno w postaci cienkich nitek, najprawdopodobniej masz problem z grzybami candida. Ślina może także zawisnąć w wodzie, nim opadnie na dno. To również oznaka, że jesteś zainfekowany grzybem. Jeżeli ślina opada na dno, jednolitym strumieniem, twoja flora bakteryjna w organizmie jest jak najbardziej prawidłowa.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama