Reklama

Jak rozpuścić złogi w pęcherzyku żółciowym?

Złogi w pęcherzyku żółciowym powstają na skutek wytrącania się kryształków cholesterolu i soli żółciowych podczas transportu magazynowanej w pęcherzyku żółci do dwunastnicy, gdzie mają miejsce procesy trawienne. Złogi te mogą mieć wielkość ziarenek piasku, ale czasami łączą się w większe grudy tworzące kamienie. Jak je rozpuścić zanim staną się źródłem naprawdę poważnych problemów? Wystarczy domowa kuracja opisana poniżej, połączona ze zmianą diety.

Dzień 1.

2 duże garście obierek z umytych ziemniaków zalej 1 l wody, gotuj przez 30 minut. Przestudź, przecedź, do wywaru dolej 1 l przegotowanej wody. Pij małymi łykami przez cały dzień.

Dzień 2.

Opisane wyżej czynności powtórz, używając zamiast obierek owsianej sieczki.

Dzień 3.

Szklankę oliwy podziel na 3 części. Do każdej dodaj sok z dużej cytryny, 30 kropli Cholesolu i 30 kropli Solarenu. Wypij rano, przed południem i trzecią – po południu.

Po kuracji ogranicz spożycie mięsa i serów, jedź dużo gotowanych warzyw, owoców, ryżu, kaszy jaglanej, makaronów i pieczywa pszennego. Pij wyciąg z mniszka lekarskiego oraz herbatki z owocu kopru włoskiego, kory kruszyny, rumianku i dziurawca – codziennie inną.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama