Reklama

Jak radzić sobie z przepukliną?

Przepuklina jest powszechnym problemem, który występuje, gdy tkanka narządu lub tkanka tłuszczowa znajduje słabszy punkt w okolicy mięśnia lub tkanki łącznej. Przepuklina pachwinowa występuje głównie u mężczyzn. W tego typu przepuklinach jelito wypychane jest przez powłoki brzuszne do pachwiny. Przepukliny udowe występują, gdy jelito wybrzusza się do kanału, który prowadzi do tętnicy udowej w górnej części uda. Wszystkie przepukliny są spowodowane słabością mięśni i powięzi. Warto wiedzieć jak radzić sobie z przepukliną. Oto kilka domowych metod pomocnych podczas tej dolegliwości.

Cynamon

Cynamon jest dobrze znany ze swoich silnych właściwości leczniczych. Jest również bardzo pomocny w łagodzeniu objawów przepukliny. Cynamon jest bowiem silnym przeciwutleniaczem, ma działanie przeciwzapalne i właściwości kojące i uspokajające żołądek. Zmniejsza również ból. Zagotuj szklankę wody i dodaj laskę cynamonu. Gotuj całość na małym ogniu przez trzy minuty, a następnie wyłącz ogień. Po pięciu minutach odcedź i wypij napar. Proces powtarzaj trzy razy dziennie dla osiągnięcia optymalnych efektów.

Herbata rumiankowa

Rumianek ma doskonałe działanie lecznicze. Herbata rumiankowa i jej przeciwutleniające i przeciwzapalne właściwości nie tylko pomagają w detoksykacji organizmu, ale także pomagają we wszelkiego rodzaju problemach trawiennych. Zagotuj szklankę wody i dodaj jedną czubatą łyżeczkę suszonego rumianku. Pozwól herbacie parzyć się przez około dziesięć minut, po czym odcedź ją i pij. Dziennie powinno się pić nawet do czterech filiżanki takiego naparu, między posiłkami.

Zdrowa dieta

Jeżeli masz problem z przepukliną musisz wiedzieć jakich produktów musisz unikać, a jakie wprowadzić do diety. Należy więc unikać pokarmów, które są trudne do strawienia: pokarmy wysoko tłuszczowe i żywność, która jest bogata w przetworzoną skrobię i cukry. Dieta składająca się ze świeżych owoców i warzyw nie tylko pomoże Ci kontrolować swoją wagę, ale także wzmocnić słabe mięśnie. Należy również unikać kwaśnych i pikantnych pokarmów, i alkoholu i palenia papierosów.

Lód

Napełnij i woreczek bawełniany kilkoma kostkami lodu i przyłóż go do bolesnej okolicy. Przytrzymaj w tym miejscu przez dziesięć do piętnastu minut. Lód uspokoi podrażnione nerwy i pomoże dzięki temu złagodzić ból. Nie należy jednak stosować żadnego rodzaju ucisku ani żadnego ciepłego okładu w tym obszarze, ponieważ może to pogorszyć stan pacjenta. Należy także unikać noszenia ciasnych ubrań w obrębie klatki piersiowej i brzucha, ponieważ powodują nacisk na żołądek.

Twaróg

Twaróg jest pełen wartościowych składników odżywczych, które utrzymują ciało w zdrowym stanie. Zawiera także duże ilości probiotyków, które utrzymują florę zdrowych bakterii w jelitach. Dodatkowo lekki twarożek wspomaga trawienie i likwiduje zaparcia. Zmniejsza także zgagę przez neutralizację kwasów w żołądku. Jedz jedną filiżankę świeżego domowego twarożku każdego poranka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama