Reklama

Jak przyspieszyć gojenie się krwiaka podskórnego?

Krwiaki podskórne są bolesne i stopień bólu zależy od jego wielkości. Powstają ona na skutek mocnego uderzenia. Uszkodzone naczynie krwionośne wypycha krew, która nie znajdując ujścia zbiera się pod skórą. Znając kilka domowych sposobów możesz zmniejszyć ból i przyspieszyć gojenie się krwiaka.

Ogórek

Nałóż gruby plasterek ogórka w miejsce krwiaka. Jeszcze lepszy efekt przyniesie zimny ogórek, wyjęty wprost z lodówki. Składniki zawarte w ogórku, działają pomocnie w łączeniu się tkanek. Regularne stosowanie sprawi, że skóra wygładzi się i krwiak zniknie.

Gruby plasterek ogórka należy przykładać 3-4 razy dziennie, aż zniknie.

Aloes

Stosowanie żelu z aloesu zapewni podwójne korzyści. Dzięki przeciwzapalnym właściwościom aloesu, zmniejsza on ból oraz zapewni uczucie chłodu jednocześnie zmniejszając obrzęk.

Stosuj żel z aloesu 3-4 razy dziennie.

Proszek z drzewa sandałowego i jogurt

Drzewo sandałowe zapewni efekt chłodzenia w miejscu krwiaka. Pochłania ono ciepło z miejsca krwiaka i przynosi ulgę w bólu.

Wymieszaj odrobinę drzewa sandałowego w kropelce jogurtu i nałóż na krwiaka. Osądź ilość mieszanki na rozmiar krwiaka. Mieszankę nakładaj 3-4 razy dziennie, aż krwiak zniknie.

Jeśli to konieczne przebij pęcherz sterylną igłą, szczególnie wtedy gdy krwiak jest duży. Upewnij się, ze płyn wypłynie, a skóra wierzchnia pozostanie na swoim miejscu. Krwiak zagoi się sam, a martwy naskórek złuszczy się i odpadnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama