Jak przyrządzić napój z elektrolitami?

Elektrolity pełnią bardzo ważne funkcje w organizmie, między innymi regulują pracę nerwów oraz mięśni, dlatego ich utrata może powodować nie tylko zmęczenie, ale również wywołać poważne choroby. Aby zminimalizować ryzyko, warto przyrządzić w domu specjalny napój, który pozwoli uzupełnić niedobory elektrolitów. Potrzebne składniki: 1. Woda jest podstawowym składnikiem, który działa jako nośnik elektrolitów. 2. Sól (nierafinowana) jest bogata w wiele składników mineralnych, takich jak sód, potas, wapń i magnez. Pomaga uzupełnić rezerwy sodu w organizmie, które spadają wraz z poceniem się i tym samym utrzymuje napięcie komórek w organizmie. Odgrywa również ważną rolę w równoważeniu poziomu hormonów stresu i adrenaliny, jednocześnie zmniejszając zmęczenie. 3. Owoce cytrusowe - są bogate w witaminę C, potas i wapń, a zatem stanowią źródło elektrolitów. Naturalnie występujące w cytrusach cukry dostarczają energii podczas treningu i wspomagają nasze zdrowie. Ponadto owoce takie jak cytryny, pomarańcze i grejpfruty, które są bogate w witaminę C, pomagają w utrzymaniu w odpowiedniej kondycji systemu immunologicznego. 4. Miód - działa jak naturalny słodzik i jest pełen enzymów i minerałów, które pomagają organizmowi wchłonąć bogactwo składników, a także poprawia smak napoju. Ponadto zawiera antybakteryjne właściwości, które pomagają koić ból gardła i leczyć kaszel. 5. Imbir - zawiera substancje łagodzące nudności i właściwości przeciwzapalne. Imbir także koi podrażniony żołądek i zmniejsza ból mięśni.

Oto dwa przepisy na domowe napoje energetyczne z elektrolitami:

Imbirowy napój z elektrolitami

Składniki, których będziesz potrzebować:

Woda - 1 szklanka

Świeże plasterki imbiru - 3 do 5

Sok z cytryny - 1 łyżka

Sól morska - ¼ łyżeczki

Surowy miód - 1 do 2 łyżki

Przygotowanie:

1. Do kubka ciepłej wody wrzuć plasterki imbiru, całość zagotuj i pozostaw na około 5 minut.

2. Do roztworu dodaj sok z cytryny. i ¼ łyżeczki soli. Na koniec dodaj 1 do 2 łyżek organicznego miodu.

3. Mieszaj całość dokładnie aż do rozpuszczenia soli i miodu.

Domowy napój z cytrusów :

Składniki, których będziesz potrzebować:

Woda - 2 szklanki

Sok z cytryny - 1 szklanka świeżo wyciśniętego soku

Sok pomarańczowy - pół szklanki świeżo wyciśniętego soku,

Surowy miód - 2 do 4 łyżek

Sól morska - ¼ łyżeczki

Przygotowanie:

1. Weź pół szklanki soku pomarańczowego. Dodaj sok z cytryny.

2. Dodaj 2 do 4 łyżek surowego miodu. Na koniec wlej całość do wody i dobrze wymieszaj roztwór. Dodaj trochę soli.

Dodatkowe wskazówki

:

Woda używana do produkcji domowego napoju energetycznego musi być tak czysta. Jeśli nie masz filtra w domu, wystarczy zagotować zwykłą wodę w garnku i wystudzić przed użyciem.

Należy używać tylko soli morskiej, aby napój miał odpowiednie właściwości. Sól kuchenna, nie zawiera żadnych z istotnych składników mineralnych, ze względu na sposób, w jaki jest przetwarzana. Dla dodatkowych zalet, można zastąpić wodę z ziołowym naparem.

Jeśli masz problemy z żołądkiem, wykorzystując herbatkę z mięty pieprzowej zamiast wody, możesz otrzymać właściwości kojące dla całego układu pokarmowego. Pomoże ci to poczuć się lepiej, a także odpowiednio nawodnić ciało.

Zawsze używaj miodu zamiast cukru jako substancji słodzącej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama