Reklama

Jak pozbyć się żylaków za pomocą nalewki z kwiatów kasztanowca?

Żylaki to sygnał alarmowy ciała, który nie powinien być zignorowany. Należy poznać przyczyny tej dolegliwości i zacząć przeciwdziałać jej rozwojowi. Ludowa medycyna również ma swoje sposoby na żylaki. Jedną z nich jest nalewka z kasztanowca. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak ją przygotować i stosować.

Reklama

Nalewka z kasztanowca to znany i skuteczny środek do walki z żylakami. Nalewka ta uelastycznia naczynia krwionośne, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zwiększa krążenie żylne. Taką nalewką można znaleźć w drogeriach, jednak najlepiej jest ją przygotować samodzielnie.

Do przygotowania nalewki nadają się świeże kwiatostany kasztanowca, lecz również można użyć suszonych kwiatów. Będziesz również potrzebować 500ml alkoholu oraz 20g kwiatostanów kasztanowca. Kwiaty należy umieścić w szklanym słoju i zalać alkoholem. Następnie szczelnie zamknij słoik i odstaw go na 14 dni do zmacerowania. Postaw go w ciemnym miejscu i od czasu do czasu wstrząsaj.

Po tym czasie przecedź napar. Gotową miksturę należy wcierać w obszar skóry z widocznymi żylakami, trzy razy dziennie przez dwa miesiące. Ponadto nalewkę można pić przez miesiąc podczas kuracji. Należy przyjmować 10-20 kropli rano i wieczorem na pół godziny przed posiłkiem. Tej nalewki nie powinny stosować osoby z chorobami żołądka, nerek i wątroby. Nalewka nie jest również wskazana dla kobiet z zaburzeniami miesiączkowania, w ciąży oraz karmiących piersią.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama