Reklama

Jak pozbyć się stale nawracających ataków migreny?

Przewlekłe migreny dokuczają wielu osobom i są najczęstszą dolegliwością, z jaką zwracają się pacjenci do lekarzy. Terapie farmakologiczne są często skuteczne, jednak osoby, które cierpią z powodu częstych ataków migren, muszą ciągle zażywać silne lekarstwa, które niszczą żołądek i wątrobę. Najczęstszą przyczyną bólu głowy jest przewlekły stres, który często brany jest pod uwagę podczas leczenia. Dlatego też, lekarze zalecają zabiegi, które nie opierają się tylko i wyłącznie na leczeniu farmakologicznym. Najczęściej łączą one techniki relaksacyjne z akupunkturą, która pomaga wielu pacjentom cierpiącym na migrenę. Oprócz tego osoby zmagające się z migrenami powinny spróbować masażu, ziół oraz specjalnej diety.

Reklama

Akupunktura

Zdesperowane osoby, które szukają ratunku, wybierają dość specyficzną metodę walki z migrenami - akupunkturę. Jest to metoda polegająca na nakłuwaniu ciała pacjenta igłami znana już od tysięcy lat. Początki akupunktury to oczywiście Chiny, gdzie do pierwszego zabiegu użyto igły wykonanej z kości. Dziś przy zabiegu akupunktury wykorzystuje się specjalne, zdezynfekowane igły, które są całkowicie bezpieczne.

Zasady działania

Akupunktura działa na punkty aktywne, przywracając równowagę energetyczną, które rozmieszczone są na całym ciele. W przypadku migreny akupunkturę stosuje się najczęściej w okolicy głowy.

Biofeedback

Tłumaczone inaczej jako "biologiczne sprzężenie zwrotne" jest to dostarczanie człowiekowi zwrotnej informacji o zmianach jego stanu fizjologicznego. Chodzi tu głównie o zabieg podczas, którego jesteśmy pod stałym nadzorem specjalistycznej aparatury. W czasie tego zabiegu aktywność mózgu przetłumaczona jest na dźwięk i obraz, każde uspokojenie powoduje zmianę w słyszanym dźwięku oraz zmianę w oglądanym obrazie. Metoda Biofeedback stosowana jest przez wielu znanych sportowców, którzy w taki sposób wyciszają się przed ważnym wydarzeniem.

Techniki relaksacyjne

Ciągły stres i pośpiech nie wpływają zbyt dobrze na nasz organizm i stan zdrowia. Często u osób prowadzących szaleńczy tryb życia pojawiają się migreny lub przewlekłe bóle głowy. Techniki relaksacyjne takie jak głębokie oddechy lub okłady z zimnego kompresu mogą przynieść ulgę w bólu.

Olejki eteryczne

Aromaterapia jest najczęściej stosowanym sposobem na pozbycie się bólu głowy i migreny wśród ludzi. Zabiegi te są bardzo proste i przyjemne, można je bez przeszkód wykonywać samemu w domu. Olejki eteryczne stosowane na skórę są bardzo pomocne w walce z uciążliwymi migrenami. Warto sięgnąć po olejki eteryczne o zapachu imbiru, lawendy oraz mięty pieprzowej. Wmasowanie niewielkiej ilości któregoś z tych olejków pozwoli załagodzić ból głowy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama