Jak pozbyć się opuchlizny nóg za pomocą jodyny?

Jod poprawia krążenie krwi, usuwając opuchliznę nóg. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy dużo czasu spędzają na nogach, stoją lub chodzą. Poznaj stary, rosyjski, tani sposób na uwolnienie nóg od opuchlizny.

Ten sposób jest również doskonały na sprawdzenie poziomu jodu w organizmie. Jeśli rankiem zauważysz, że ślady z jodyny zniknęły, oznacza to, że organizmowi brakuje jodu. Musisz zwiększyć ilość pokarmu bogatego w jod. Dodaj do diety więcej owoców morza i innych produktów pełnych jodu.

Jak stosować procedurę?

Nim zastosujesz jodynę na skórze, sprawdź czy masz na nią alergii. Sprawdzisz to nakładając cienką warstwę jodyny na skórze nadgarstka. Jeśli po 15-30 minutach nie odczuwasz żadnego bólu, nie pojawi się zaczerwienienie, wówczas możesz kontynuować procedurę.

Za pomocą wacika kosmetycznego nasączonego jodyną, rysujemy linie w formie siatki, tak, by kwadraty z połączonych linii były w rozmiarze 1x1cm. Staraj się nie przerywać rysowania linii, rób to bez przerw, inaczej można się poparzyć. Pamiętaj by nie nadużywać tej metody. Lekarze zalecają stosować ją 3-4 razy w tygodniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama