Reklama

Jak pozbyć się mętów w oczach?

Organizm starzejąc się przechodzi przez zmiany, które są czasem trudne do zrozumienia. Oczy są jednym z pierwszych organów, których pierwsze dotyka okres starzenia się organizmu. Ale co to dokładnie są męty ciała szklistego? Zwane są również latającymi muszkami. Opisuje się je jako ciemne plamki, które poruszają się wewnątrz oka. Plamki te są efektem nagromadzenia się różnych substancji i są one o różnym stopniu przezroczystości, gęstości i grubości w ciele szklistym oka. Można je zauważyć czytając książkę, prowadząc samochód lub pracując na komputerze przez długie godziny. Męty można usunąć operacyjnie, lecz jest to duże ryzyko. Nie ma pewności, że operacja będzie sukcesem. Mimo, że nie można ich całkowicie wyeliminować, można spróbować zwalczyć podrażnienie spowodowane przez latające muszki. Oto one.

Reklama

Delikatny masaż

Delikatny masaż skroni to wspaniały środek na męty w oku. Szmatkę zmoczoną ciepłą wodą połóż na zamknięte oczy. Przez szmatkę delikatnie masuj skronie. Pomaga to zmniejszyć stres oraz zapobiegnie powstawaniu kolejnych mętów.

Skupienie wzroku

Skup swój wzrok na konkretnym obiekcie i rozluźnij oczy. Twoim obiektem może być na przykład ołówek lub moneta. Trenuj swój wzrok poprzez skupianiu się na obiekcie. Teraz powoli przyciągnij obiekt do siebie i przysuń do twarzy na odległość 15 cm. Przytrzymaj chwilę i odsuń go od twarzy. Powtarzaj ten proces kilka razy dziennie.

Ćwicz jogę

Często męty w oczach są związane ze stresem. Joga jest najlepszym sposobem na złagodzenie stresu. Praktykowanie jogi uspokaja ciało i umysł, co z kolei odpręża oczy i łagodzi dolegliwości związane z mętami w oczach.

Pij dużo wody

Czasami męty tworzą się w powodu nagromadzenia toksyn w organizmie. Jednym z najlepszych sposobów jest picie większej ilości wody. Gdy ciało wolne jest od toksyn, szanse na powstanie mętów w oku zmniejszają się.

Borówka

Spożywanie borówek jest kolejnym doskonałym sposobem zapobiegania mętów ciała szklistego. Jagoda jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy jak i wzmacnia tkanki oka. Z pewnością może pomóc w poprawie funkcji oczu. Borówki można spożywać na surowo jak i w sokach i dżemach.

Tauryna

Tauryna jest substancją, która przede wszystkim znajduje się w owocach morza takich jak małże i krewetki. Jest to substancja uważana za doskonały środek dla poprawy wzroku. Spożywanie pokarmów bogatych w taurynę poprawia widzenie i zmniejsza prawdopodobieństwo powstawaniu mętów w oku.

Ginko biloba

Zioło to znane jest z tego, że skutecznie zwiększa przepływ krwi. Ginko jest w zasadzie stosowany przez osoby cierpiące na jaskrę. Dlatego przyjmuje się, że jest w stanie zapobiec i uniknąć poważnych schorzeń oczu takich jak jaskra i męty ciała szklistego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama