Reklama

Jak pozbyć się kaszlu z pomocą okładów z miodu?

Ten niezwykły naturalny środek jest od wieków stosowany w leczeniu przeziębień i chorób układu oddechowego. Miód niszczy śluz, który zwykle powoduje ostre ataki kaszlu. Oto jak przyspieszyć powrót do zdrowia, okładami z miodu. Dowiedz się jak samemu zrobić taki okład.

Reklama

Okłady te są idealne, można pozbyć się uporczywego kaszlu w ciągu zaledwie jednej nocy. Ich największą zaleta jest to, że są one zalecane dla dorosłych jak i dla dzieci.

Czego będziesz potrzebować? Następujące składniki: 2 łyżki miody, 4 łyżki mąki, 1 łyżka oleju słonecznikowego, gazę, bawełnianą serwetkę oraz plaster.

Jak je przygotować? Przede wszystkim trzeba wymieszać mąkę z miodem na mieszankę, która nie będzie zbyt lepka. Dodaj odrobinę oleju słonecznikowego i wymieszaj. Następnie przełóż mieszankę na serwetkę, a serwetkę owiń gazą. Tak powstały okład umieść na klatce piersiowej. Należy unikać okolic serca. Drugi okład umieść na plecach i załóż piżamę

Aby kompres nie przesuwał się przyklej go do skóry za pomocą plastra samoprzylepnego. Kompres dzieciom należy przyłożyć na 2-3 godziny, natomiast dorośli powinni go mieć przez całą noc. Poczujesz znaczną ulgę już po pierwszym użyciu. Do całkowitego wyleczenia trzeba procedurę powtórzyć przez kilka dni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama