Reklama

Jak pozbyć się czyraków z wewnętrznej strony ud oraz z pośladków?

Czyrak to najbardziej typowy rodzaj infekcji, która zaczyna się w gruczole łojowym i mieszku włosowym znajdującym się na skórze. Czyraki mogą pojawić się na całym ciele, ale najczęściej występują na twarzy, szyi, pod pachami, na pośladkach oraz udach. Czyraki są bardzo nieprzyjemne i drażniące zwłaszcza, jeśli występują na pośladkach i udach. Z tego powodu zdecydowaliśmy się przedstawić kilka naturalnych sposobów pozbycia się ich.

Reklama

Pasta z kurkumy

Wykonaj pastę z kurkumy, jodyny i oleju rycynowego. Nałóż miksturę na miejsce, gdzie występuje czyrak. Kurkuma posiada silne właściwości antyseptyczne, wzmocnione przez obecność jodyny i oleju rycynowego. Pasta ta przyśpieszy proces leczenia.

Ciepło

Jeśli zadziałasz umiarkowanym ciepłem na czyraki w momencie, kiedy nie osiągną jeszcze swojego pełnego rozmiaru możesz zahamować ich rozwój poprzez pobudzenie pracy naturalnych przeciwciał obecnych w białych krwinkach.

Cebula

Cebula to warzywo znane głównie ze swoich właściwości antyseptycznych. Zwyczajnie ukrój plasterek cebuli i połóż go na skórę w miejscu, gdzie występuje czyrak. To dobry sposób na przyśpieszenie procesu leczenia.

Woda

Zwiększenie ilości wypijanej wody w momencie, kiedy zauważysz u siebie czyraki pozwoli ci kontrolować ich wzrost.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama