Reklama

Jak pozbyć się bólu stawów i mięśni za pomocą oleju chili?

Jeśli doskwiera ci ból pleców lub stawów i chcesz stosować naturalne metody, eksperci doradzają olej chili. Mamy na myśli pieprz Cayenne, składnik stosowany w każdej południowej kuchni. To bardzo popularny składnik w chińskiej, japońskiej, koreańskiej i ayurvedycznej kuchni. Pieprz korzystnie wpływa na krążenie krwi, problemy z trawieniem, artretyzm i bóle mięśni. Studia pokazują, że pieprz Cayenne ma bardzo korzystny wpływ na chorobę zwyrodnieniową stawów. W dalszej części artykułu dowiesz się jak przygotować i stosować olej chilli na bóle mięśni i stawów

Uwaga! Ta mikstura może być stosowana przez osoby, które nie są uczulone na kapsaicyne i osób, których skóra będzie tolerowała tą substancję. Zrób test skórny, nim zastosujesz olej na większym obszarze.

Jak przygotować olej chili na ból pleców? Do tego będziesz potrzebować 4 łyżki pieprzu cayenne i ½ oliwy z oliwek. Zmieszaj ze sobą olej i pieprz.

Przelej do słoika z pokrywką. Zostaw olej do zmacerowania się na okres dwóch tygodni. Gdy ten czas minie, przecedź olej i wcieraj go w miejsca, w których odczuwasz ból.

Ponieważ mikstura zawiera kapsaicyne, trzymaj ręce z dala od oczu, nosa i otwartych ran. Po nałożeniu oleju na skórę, umyj swoje dłonie wodą z mydłem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama