Reklama

Jak pozbyć się bólu ścięgna Achillesa w domowy sposób?

Czy doskwiera ci ból ścięgna Achillesa? Czy odczuwasz straszny ból w łydce, który ogranicza ruch? Ból ścięgna Achillesa może mieć złożone podłoże, ale z pewnością nie należy go ignorować. Oto kilka domowych sposobów na ból ścięgna Achillesa.

Reklama

Olej rycynowy

Ten olej stosuje się w leczeniu wielu chorób i problemów. Począwszy od łupieżu, przez bóle żołądka, a nawet zmarszczek. Olej rycynowy sprawdzi się również w leczeniu bólu ścięgna Achillesa. Jak taki olej może tyle zdziałać? Otóż składa się on w 90% z kwasu rycynolowego, który jest silnym środkiem przeciwzapalnym. To właśnie ten kwas łagodzi wszelkie bóle i dolegliwości. Wystarczy natrzeć nim obszar dotknięty bólem.

Kurkuma

Kurkuma jak wiemy to świetna przyprawa. To również doskonały środek na ból ścięgna. A to dzięki zawartej w niej kurkuminie. Kurkumina zmniejsza reakcję organizmu na ból. Na bolące ścięgno zastosuj okład z kurkumy, aby zmniejszyć obrzęk i poprawić krążenie krwi.

Urazy ścięgna Achillesa najczęściej są spowodowane jego naciągnięciem. Gdy boli nas ścięgno należy odpocząć od wszelkiej aktywności fizycznej. Unikaj takich działań jak wchodzenie po schodach, biegania, a nawet chodzenia. Przykładaj lód do bolącej łydki. Masowanie obolałej nogi poprawia krążenie i zmniejsza ból. Miej cierpliwość, ból ścięgna może trwać od kilku dni do kilku tygodni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama