Reklama

Jak pozbyć się bólu kolan za pomocą pasty z kurkumy?

Bóle kolana to bardzo częsta przypadłość, powodowana wieloma czynnikami. Staw kolanowy jest jednym z największych i najbardziej złożonych stawów w ciele człowieka. Jest on szczególnie narażony na ból i uszkodzenia, gdyż musi wziąć na siebie cały ciężar ciała podczas wysiłku fizycznego. Przez co, ból kolan jest powszechnym problemem wśród sportowców. Oczywiście nie jest to problem tylko sportowców, na ból kolan cierpią również osoby starsze jak i osoby mające problemy z nadwagą. Poznaj sposób na pozbycie się bólu w kolanach, pastę z kurkumy. W dalszej części artykułu dowiesz się jak ją przygotować.

Reklama

Składniki

Na ból stawów kolanowych zastosuj pastę z kurkumy. Do której przygotowania będziesz potrzebować:

  • 3 łyżki kurkumy
  • 3 szklanki wody
  • mały garnek

Przygotowanie

Do garnuszka wlewamy wodę i dodajemy kurkumę. Zagotowujemy miksturę. Gdy mieszanka zacznie gęstnieć, zamieszaj ją by nie przywarła i nie przypaliła się. Po odparowaniu wody otrzymamy kleistą pastę. Jeśli to konieczne dodaj odrobinę wody. Powstałą pastę z kurkumy nakładaj na bolące kolano. Pastę przełóż do małego słoiczka i przechowuj ją w lodówce.

Zapobieganie bólom stawów jest skomplikowane i praktycznie nie możliwe. Istnieje jednak parę sposobów, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji. Jeśli czujesz ból w kolanie, zaprzestań wysiłku fizycznej. Stopniowo zwiększaj intensywność ćwiczeń jakie wykonujesz. Przed każdym wysiłkiem rozgrzewaj stawy i mięśnie, a po wysiłku wykonuj ćwiczenia rozluźniające. Wybieraj dobrze dopasowane i odpowiednio dobrane obuwie do wykonywanego wysiłku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama