Reklama

Jak pozbyć się bólów migrenowych za pomocą soli himalajskiej?

Migreny to intensywny ból, który występuje po jednej stronie głowy. Towarzyszy mu nadwrażliwość, nudności oraz zawroty głowy. Zobacz, jak możesz się ich pozbyć z pomocą soli.

Jak pomaga sól

Jedną z głównych przyczyn migreny jest brak sodu. Eksperci zalecają stosowanie soli himalajskiej w leczeniu bólów migrenowych. Badania wykazały, że sól ma zdolność blokowania receptorów bólowych, szybko usuwając dyskomfort. Ponadto utrzymuje poziom serotoniny, zwiększając poziom energii oraz wzmacniając system odpornościowy.

Sól jest uważana za jedną z najsilniejszych naturalnych środków na migrenę. Jeśli dopadnie cię migrena, będziesz potrzebować ćwierć szklanki soku z limonki i szczypty soli. Wypij sok i poczekaj na efekt.

Innym sposobami na pozbycie się migren, prócz środków przeciwbólowych to ćwiczenia rozluźniające mięśnie. Medytacja i joga to bardzo skuteczne metody. Staraj się kłaść i wstawać o tych samych porach. Spróbuj prowadzić dzienniczek bólu głowy. Notuj w nich co jadłeś i piłeś, jak długo trwają migreny. Dowiesz się co je wywołuje i jak możesz się ich pozbyć.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama