Jak poradzić sobie z zakażeniem nerek?

Zakażenie nerek to choroba spowodowana przez infekcję układu moczowego bakteriami. Najbardziej narażone na ryzyko zachorowania są kobiety i dzieci. Symptomy, które sugerują zapalenie nerek to najczęściej wysoka gorączka, biegunka, nudności, dreszcze i ból w plecach. Jeśli infekcja nie zostanie na czas zwalczona i wyleczona, infekcja może uszkodzić nerki lub spowodować infekcję zagrażającą życiu. Istnieje wiele naturalnych środków, które mogą rozwiązać ten problem. To jeden z nich.

Pietruszka ma działanie moczopędne i wielu zielarzy stosuje ją do leczenia infekcji nerek i pęcherza moczowego. Dzięki swym właściwościom pietruszka usuwa toksyny z organizmu oraz z nerek. Poniżej znajdziesz dwie skuteczne metody leczenia infekcji nerek.

Metoda 1

Posiekaj świeżą natkę pietruszki. Jedną łyżkę natki zaparz w szklance gorącej wody i odstaw na 5 minut. Jeśli nie posiadasz świeżej natki, możesz wykorzystać suszoną. Następnie przecedź napar i pij dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

Metoda 2

Zmieszaj ze sobą ¼ szklanki soku z pietruszki, ½ szklanki wody z odrobiną soku z cytryny i miodu. Tak przygotowany napój pij 2 razy dziennie przez 1-2 tygodni.

Jeśli nie masz pewności w stosowaniu tych metod, poradź się swojego lekarza.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama