Reklama

Jak poradzić sobie z bólem i urazami?

Ból towarzyszy nam przez całe życie. Jest nie tylko przykrym doświadczeniem, ale również daje sygnał, że w naszym organizmie coś się dzieje. Jest więc dobrym zjawiskiem, ponieważ bez bólu nie wiedzielibyśmy na przykład że chorujemy. Najczęściej jednak chcemy się go pozbyć. Stosujemy wówczas leki przeciwbólowe. Istnieją jednak stare sprawdzone sposoby, które pomogą nam walczyć z bólem i radzić sobie z drobnymi urazami. koniecznie poznaj je wszystkie, a może i tobie pomogą.

Złagodź ból stóp z pomocą ołówka

Nowe buty okazały się zbyt ciasne? A może przeszedłeś długą drogę i potworne bolą cię stopy? Bez względu na przyczynę, możesz szybko poradzić sobie z tym bólem. Wystarczy do tego zwykły ołówek, albo kilka. Rozłóż je na podłodze i przesuwając po nich stopą przetaczaj je po podłodze. To zapewni ci relaksujący masaż, który złagodzi dolegliwości.  Możesz również użyć piłeczek tenisowych. Zasada jest taka sama, a efekt podobny.

Zatamuj krwawienie z nosa spinaczem do bielizny

Lekarze często zalecają uciskanie skrzydełek nosa podczas krwawienia. Możesz użyć do tego spinacza do bielizny. Kiedy kolejnym razem przytrafi ci się krwotok z nosa. usiądź wygodnie, pochyl głowę do przodu, na kark przyłóż zimny okład i ściskaj skrzydełka nosa spinaczem, tak długo, aż krwawienie ustanie.

Pudełko zapałek na złamany paznokieć

Złamany paznokieć w najmniej odpowiednim momencie zdarzył się chyba każdemu. Nie jest to bolesny uraz, jednak przysparza wielu niedogodności. Nierówna płytka zawadza o wszystkie materiały, może je zaciągać i dziurawić. Jak sobie z tym poradzić? Wykorzystać paczę zapałek. Boczną ściankę, służącą do odpalania zapałek, pokrywa chropowata powierzchnia, która zadziała jak pilnik do paznokci. Pomoże ci zetrzeć złamany paznokieć i pozostawi go gładkim.

Taśma na odklejające się plastry

Kupiłeś za małe buty? Zapewne po pierwszym użyciu masz na piętach pęcherze lub obtarcia. Zaklejasz je więc plastrami i próbujesz wytrzymać do końca ważnego spotkania lub uroczystości. Plastry lubią się jednak odklejać. Dlatego spróbuj zakleić je przezroczystą taśmą klejącą. Nie będzie się ona rzucała w oczy a skutecznie zabezpieczy plastry przed odklejaniem.

Balon na pęknięte lub skaleczone palce

Pękające palce to problem wielu ludzi. Odrobina wilgoci i zimna wystarczy, aby skóra boleśnie pękała. Również skaleczenia palców są niezwykle bolesne. Ręce są nam niezbędne podczas codziennego życia, dlatego rany ciężko się goją i przez długi czas pozostają bolesne. Szczególnie ważne jest utrzymanie rany suchej. Jak jednak unikać kontaktu z wodą podczas kąpieli czy mycia brudnych naczyń? Używając zwykłego balona. Nałóż go na ranę na krótką chwilę, podczas której będziesz moczyć ręce, a później zdejmij i gotowe.

Usztywnij bolący palec patyczkami do lodów

Jeżeli złamałeś lub wybiłeś palec, należy niezwłocznie udać się do lekarza. W tym czasie nie jest wskazane ruszanie uszkodzoną częścią ciała. Zrób więc prowizoryczny stabilizator przy użyciu patyczków do lodów i bandaża. Usztywnią one bolesne miejsce i zapobiegną dalszym uszkodzeniom.

Usuń drzazgę taśmą klejącą

Jeżeli podczas pracy z drewnem zdarzyło ci się wbić drzazgę, to można ją łatwo usunąć. Wystarczy do tego kawałek mocnej taśmy klejącej. Przyklej ją do bolesnego miejsca i pocieraj delikatnie palcem w miejscu, gdzie drzazga jest wbita. Jeżeli nie jest zbyt głęboko, to zerwanie taśmy spowoduje usunięcie drzazgi. Metoda ta jest również skuteczna w przypadku powbijanych kolców na przykład z kaktusa.

Zapobiegaj zespołowi cieśni nadgarstkowej dzięki gumce

Zespół cieśni nadgarstkowej dotyka coraz większą grupę ludzi wykonujących powtarzające się ruchy rękami. Można mu zapobiegać w bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że będziesz regularnie gimnastykować dłonie. Nie musisz wydawać pieniędzy na profesjonalne sprzęty do ćwiczeń. Użyj do tego gumki recepturki. Załóż ją na palce i rozciągaj rozkładając palce najszerzej jak się da. Gumka będzie wywierać opór, który wzmocni działanie ćwiczeń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama