Jak poprawić swój wzrok za pomocą czosnku?

W dzisiejszych czasach nasze oczy są pod ciągłą presją. Całe dnie i noce spędzamy wpatrzeni w ekrany komputerów, telefonów oraz telewizorów, przez co nadwyrężamy je powodując problemy. Sytuacja pogarsza się wraz z wiekiem, ponieważ nasz wzrok się pogarsza. Tak więc, jak poprawić swój wzrok naturalnie?

Jednak problemy z oczami nie muszą być nieuniknione, ponieważ istnieją sposoby, które pozwolą aby były one zdrowe i mocne. Szczególnie pomocny jest jeden produkt, który ma również inne właściwości, a mianowicie czosnek. 

Jak poprawić wzrok za pomocą czosnku?

Czosnek jest najsilniejszym naturalnym antybiotykiem, który pomoże zarówno w przypadku opryszczki, bólu gardła czy w leczeniu raka. Jest on niezastąpioną częścią kuchni całego świata z powodu swojego unikalnego zapachu i aromatu. Jest on szczególnie popularny w Indiach.

Wysiękowe zwyrodnienie plamki żółtej jest przewlekłą chorobą oczu, która objawia się zamazanym widzeniem lub plamką w polu widzenia. Jest to zaburzenie, które występuje dość często i dotyczy wielu osób. Naukowcy przeprowadzili badania dotyczące przyczyn powstawania zwyrodnienia plamki żółtej i odkryli, że dieta bogata w tłuszcze zwiększa ryzyko zachorowania na to schorzenie. W badaniu wzięło udział ponad 800 pacjentów, zarówno zdrowych jak i cierpiących na zwyrodnienie plamki żółtej, których dieta została przeanalizowana. Odkryto także, że zwiększone spożycie jednonienasyconych oraz wielonienasyconych tłuszczy oraz kwasu linolowego znajdującego się w przekąskach takich jak chipsy, frytki, ciastka oraz gotowych ciastach zwiększa ryzyko zachorowania.

Ponadto eksperyment wykazał, że osoby spożywające mniejsze ilości produktów zawierających kwas linolowy oraz mające w swojej diecie większą ilość ryb tygodniowo miały zmniejszone ryzyko zapadnięcia za zwyrodnienie plamki żółtej. Tłuste ryby są bogate w DHA, który pozytywnie wpływa na naczynia krwionośne w siatkówce oka. Badanie wykazało, że dieta bogata w DHA zmniejsza ryzyko chorób oczu. Kolejny eksperyment przeprowadzony w Bostonie na ponad 4000 osobach wykazał, że produkty z wysokim indeksem glikemicznym takie jak chleb, ryż czy makaron zwiększają ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej oraz cukrzycy. Według szacunków 20% pacjentów cierpiących na to schorzenie mogło mu zapobiec gdyby spożywało mniej przetworzonych produktów. Tak więc jak polepszyć swój wzrok używając czosnku? Oprócz swoich innych właściwości czosnek działa jak antykoagulant, czyli zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi i nadmiernemu krwawieniu z ran. Jeśli cierpisz na wysoki poziom cholesterolu, to musisz zwiększyć spożycie czosnku. Posiada on właściwości antyoksydacyjne, dzięki którym zmniejsza poziom trójglicerydów i cholesterolu nawet do 15%. Chroni on również przed miażdżycą oraz zakrzepami tętnic.

Czosnek na zmniejszenie ciśnienia

Czosnek może również ustabilizować ciśnienie krwi. Zawiera on związek zwany allicyną, która ingeruje w ruch peptydów zwanych angiotesynami, które są odpowiedzialne za skurcze naczyń krwionośnych. Skurczone naczynia krwionośne sprawiają, że krew musi się przeciskać, co powoduje zwiększenie ciśnienia. Podsumowując czosnek jest bardzo przydatnym naturalnym sposobem na wiele chorób w tym zwyrodnienie plamki żółtej. Jeśli chcesz skorzystać z jego zdrowotnych właściwości, to pamiętaj aby przed jego spożyciem go zgnieść, co pozwoli na uwolnienie się aktywnych składników i zoptymalizowanie efektów.

Jak złagodzić ból i pieczenie oka za pomocą czosnku? 

Jeśli naszym oczom dokuczają nieprzyjemne dolegliwości (ból, pieczenie swędzenie), sięgnijmy po ząbek czosnku. Wystarczy przyłożyć go do oka lub delikatnie przetrzeć, jeśli mamy do czynienia z jęczmieniem. Pamiętajmy jednak, żeby nie zatrzeć gałki ocznej czosnkiem, ponieważ może to spowodować pieczenie. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama