Reklama

Jak odróżnić grypę od przeziębienia?

Zazwyczaj przeziębienia są nieszkodliwe i przechodzą bez większych konsekwencji. Kiedy chodzi o grypę, trzeba być bardziej uważnym. Grypa osłabia organizm, czyniąc go podatnym na zakażenie bakteryjne, które może spowodować wiele komplikacji. Obie choroby wywołuje wirus i obie maja podobne symptomy na początku. Jednak często trudno je odróżnić. Oto kilka wskazówek jak odróżnić zwykłe przeziębienie od grypy.

Pierwsze objawy

Pierwsze symptomy przeziębienia pojawiają się z w ciągu dnia lub dwóch od kontaktu z wirusem. Zwykle zaczyna się od bolącego gardła, z czasem objawy powoli się nasilają. Grypa pojawia się nagle. Możesz być osobą zdrową i radosną rankiem, a po południu możesz płakać z bólu.

Które objawy są podobne?

Bolące gardło i katar z nosa, to pierwsze objawy przeziębienia i grypy. Lecz, dalej można je rozróżnić. W przypadku przeziębienia, po bólu gardła pojawia się jasny katar i ból zatok. Zacznij pić dużo płynów, które nawilżą błony śluzowe i przyspieszą odblokowanie nosa. Gdy pojawi się żółty, kleisty katar, nos będzie zablokowany. W piątym dniu powinna nastąpić poprawa.

Podczas grypy te objawy nie następują w tym samym czasie i z taką samą intensywnością. Właściwie katar trwa kilka dni, bez zmiany jego tekstury. Pojawia się suchy kaszel.

Jak wysoka może być temperatura podczas przeziębienia, grypy?

Zablokowany nos i utrata powonienia, ból głowy oraz lekką gorączka takimi symptomami może pojawić się grypa i przeziębienie. Ale, gdy temperatura sięga powyżej 37 stopni Celsjusza, wówczas mamy do czynienia z grypą. Temperatura może sięgać 40 stopni i może utrzymywać się kilka dni. Stosuj naturalne antybiotyki, które również zwalczą gorączkę, są to miód, imbir i czosnek. Te produkty złagodzą objawy i sprawią, że poczujesz się lepiej.

Jak długo trwa choroba?

Największe uderzenie choroby podczas przeziębiania trwa od 2-3 dni. Zwykłe przeziębienie powinno ustąpić po tygodniu. W przypadku, kiedy pojawi się zakażenie bakteryjne, trzeba skorzystać z pomocy medycznej. Zakwas buraczany powinien zwiększyć twoją odporność, oczyścić krew i dodając ci energii do pokonania przeziębienia.

Czy to przeziębienie czy grypa, jakakolwiek aktywność komplikuje się. Zazwyczaj chorobie towarzyszy zmęczenie. W przypadku grypy mogą pojawić się bóle mięśni, pleców, stawów oraz mózgu. Działaj rozważnie podczas leczenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama