Reklama

Jak oczyścić organizm z toksyn? Skuteczne sposoby

Nie masz pomysłu, jak skutecznie oczyścić organizm i pozbyć się zalegających w nim toksyn? Wystarczy, że zwiększysz ilość spożywanych płynów i włączysz do swojej diety kolendrę, czosnek czy różnego rodzaju wysokobiałkowe posiłki, zawierające pektynę. Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.

Kolendra

"Chińska pietruszka" jak często bywa nazywana kolendra, może być stosowana jako smaczny dodatek do wielu dań, którym dodatkowo nadaje świeżość. Wymieszana z paroma gramami chlorelli i spożywana codziennie skutecznie oczyści organizm.

Warto jednak pamiętać o tym, aby w trakcie terapii nie narażać się na działanie toksyn, gdyż kuracja może okazać się nieskuteczna.

Czosnek

Znany ze swoich rozlicznych właściwości oczyszczających czosnek posiada również właściwości oczyszczające. W przeciwieństwie do niektórych popularnych leków nie wykazuje też skutków ubocznych.

Pij filtrowaną wodę każdego dnia

Poprzez osmozę i filtrację węglem woda nabiera właściwości silnie oczyszczających organizm ze szkodliwych toksyn. Wspiera również oczyszczanie mózgu. Fluorki zawarte w wodzie tworzą naturalną barierę, która nie pozwala docierać aluminium do mózgu, przez co skutecznie go chroni.

Jedz zieleninę

Warzywa z rodziny krzyżowych, między innymi kalafior, szpinak, kapusta, jarmuż czy brokuły zawierają kwas liponowy.

Dzięki czemu posiadają zdolność usuwania wodnych rodników i zwalczania szkodliwych metali; takich jak rtęć, arszenik, kadm, ołów, miedź czy żelazo.

Sfermentowane jedzenie

Spożywanie sfermentowanego jedzenia, takiego jak kiszona kapusta, kimchi (koreańskie danie z warzyw) czy kefir pomaga oczyścić organizm z niechcianych, zbędnych i szkodliwych związków chemicznych. Prebiotyki są wręcz niezbędne, by skutecznie oczyścić organizm. Również potrawy takie jak cebula, ocet jabłkowy, szparagi czy banany mogą przyspieszyć proces detoksykacji organizmu.

Jedzenie z pektyną

Grejpfruty, cytryny i limonki zawierają pektyny, głównie pod powierzchnią skórki. Spożywane są przekształcane przez nasz organizm w związek chemiczny (MCP), który skutecznie usuwa szkodliwe substancje z organizmu. Innymi owocami, które zawierają ten związek, są banany, piżmian jadalny, kapusta, buraczki, marchewki, cytrusy i winogrona.

Chlorella

Chllorella - popularnie nazywana superalgą - skutecznie wspiera proces detoksykacji organizmu, zwłaszcza w połączeniu z kolendrą. Można ją dostać zarówno w tabletkach jak i w proszku. Pamiętaj tylko, żeby nie stosować chlorelli wraz z witaminą C, gdyż ta kombinacja poważnie zaburza funkcjonowanie algi. Chlorellę można przyjąć co najmniej trzy godziny po ostatnim spożyciu witaminy.

Posiłki wysokobiałkowe

Jeśli chcesz oczyścić organizm z toksyn, pamiętaj o jedzeniu produktów białkowych, ponieważ zawierają one sporo aminokwasów. Staraj się dostarczać ich jak najwięcej poprzez spożywanie jajek, mięsa i niektórych rodzajów ryb. Podobnie jak wcześniej wymienione pożywienie, tak samo białko ma ogromne znaczenie w detoksykacji organizmu. Dodatkowo wspiera wątrobę w jej funkcjach oczyszczających.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama