Reklama

Jak oczyścić okrężnicę z toksyn?

"Śmierć ma swój początek w okrężnicy" - to słowa Sokratesa, który wypowiedział je przed wiekami do greckich lekarzy. Współczesna medycyna tę opinię potwierdza. Przeprowadzone badania wykazały, że w okrężnicy osób zmarłych zalegają toksyny i produkty przemiany materii. Dlatego tak istotna jest dbałość o nasz układ pokarmowy. W im lepszej jest kondycji, tym większe mamy szanse na dłuższe życie. Tylko w USA ponad 50 milionów pacjentów cierpi na problemy wywołane złym stanem okrężnicy. Niektóre z objawów są stosunkowo łagodne, jak na przykład trądzik, bezsenność czy ból głowy. Inne jednak są znacznie poważniejsze, a należą do nich: • Refluks, • Zapalenie okrężnicy, • Zaparcia, • Choroba Leśniowskiego-Crohna, • Zespół jelita drażliwego Zdaniem ekspertów aż 80 procent chorób układu trawiennego może mieć związek z toksynami zalegającymi w okrężnicy. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być współczesna dieta - uboga w błonnik pokarmowy i enzymy i jednocześnie zawierająca zbyt duże ilości przetworzonych cukrów. Z powodu chorób okrężnicy aż 100 000 ludzi rocznie poddawanych jest zabiegowi kolostomii.

Reklama

Środek na oczyszczenie okrężnicy

Mieszanka jabłkowo- miodowa zawierająca błonnik pokarmowy, składniki odżywcze i witaminy, których organizm potrzebuje do pozbycia się toksyn, to doskonały środek na oczyszczenie okrężnicy. Do jej przyrządzenia będziesz potrzebować:

- 1 jabłka,

-1 łyżeczki siemienia lnianego,

- 1 łyżeczki nasion chia,

- 1 łyżeczki miodu

- 1 szklanki wody.

Zmiksuj wszystkie składniki i poczekaj, aż nasiona chia zaczną pęcznieć. Wypij mieszankę - najlepiej na pusty żołądek.

Jabłka zawierają włókna rozpuszczalne i nierozpuszczalne w wodzie, które stymulują ruchy jelit. Siemię lniane to bogactwo błonnika pokarmowego, przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych omega-3. Wspomaga ono wchłanianie składników pokarmowych przez jelita i korzystnie wpływa na pracę serca oraz układu trawiennego. Miód wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i antyseptyczne, jednocześnie zapewniając ochronę przed rakiem okrężnicy.

Dlaczego okrężnica ulega zanieczyszczeniu?

Szybkie tempo życia, stres, brak ruchu, uboga dieta, zażywanie leków i prowadzenie niezdrowego trybu życia powodują, że okrężnica ulega zanieczyszczeniu i ma trudności w pozbyciu się wszystkich szkodliwych produktów przemiany materii, które odkładają się na jej ściankach. Na szczęście, regularne oczyszczanie może sprawić, że cały układ trawienny zacznie lepiej funkcjonować.

Systematyczne zażywanie środka na oczyszczanie okrężnicy pomaga pozbyć się niepotrzebnych substancji. W efekcie pokarm przesuwa się szybko, dzięki czemu całe ciało jest w lepszej kondycji. Wrażliwe nerwy i gruczoły znajdujące się na ściankach okrężnicy wspomagają wchłanianie enzymów, witamin, wody i innych składników odżywczych.

Korzyści płynące z zażywania środka:

Zażywanie środka na oczyszczanie okrężnicy może wpływać korzystnie na zdrowie serca i naczyń krwionośnych, wyeliminować zaczerwienienia na skórze, poprawić funkcje umysłowe, złagodzić sztywność stawów, odwrócić szkody wyrządzone przez samozatrucie oraz pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu i zwiększaniu poziomu energii. Wykazuje też korzystne działanie w przypadku odchudzania, zwalcza nieprzyjemny zapach z ust i pozwala uzyskać gładszą skórę i mocniejsze włosy.

Wszystkie te efekty są możliwe do uzyskania dzięki temu, że mieszanka wspomaga trawienie i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu okrężnicy. To z kolei zapewnia pozbycie się szkodliwych substancji z organizmu i wzmocnienie jego zdrowia. Ten delikatny, a jednocześnie skuteczny środek odgrywa ważną rolę w profilaktyce zdrowotnej i planowaniu zdrowego stylu życia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama