Reklama

Jak oczyścić okrężnicę napojem z jabłek?

„Śmierć zaczyna się od okrężnicy” - tak powiedział Hipokrates z Kos, starożytny grecki lekarz. Współczesna medycyna wykazała, że miał rację. Wiele ludzi na świecie ma problemy z układem trawiennym, często związanymi z okrężnicą. Niektóre z tych problemów są stosunkowo niewielkie, jak trądzik, senność i bóle głowy. Sprawny układ trawienny powinien sobie poradzić z przetrawieniem i wydaleniem pokarmu w ciągu 24 godzin. Niesprawny układ sprawia, że zalegający kał pozostaje w jelicie grubym przez 70 godzin. Częściowym problemem jej dieta, w której brakuje błonnika i zbyt duże spożycie rafinowanego cukru. Przedstawiamy przepis na sok, który oczyści jelita z zalegającego kału.

To doskonały przepis na oczyszczenie jelit. Do jego przygotowania potrzebujemy czterech składników: 1 jabłko, 1 łyżka siemienia lnianego, 1 łyżka nasion chia, 1 łyżka miodu i szklanka wody. Wszystkie te składniki zawierają potrzebny błonnik, witaminy i składniki odżywcze.

Jabłka zawierają błonnik, który stymuluje ruch jelit. W siemieniu lnianym znajdziemy błonnik, przeciwutleniacze i kwasy omega 3, które wspomagają wchłanianie składników pokarmowych w jelitach. Nasionka chia są pełne kwasów omega3, błonnika, witamin, które odżywiają serce i promują zdrowy układ pokarmowy. Właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe posiada miód, który chroni jelita przed rakiem.

Sok przygotowujemy w blenderze lub w robocie kuchennym. Wrzucamy wszystkie składniki do środka i ścieramy. Sok najlepiej spożywać rano przed posiłkiem, dzięki temu szybciej pozbędziemy się zaległych mas kałowych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama