Reklama

Jak obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi dzięki dyni?

Dynia jest warzywem o dużej ilości witamin i składników mineralnych, całkowicie absorbowanych przez organizm. Doskonale zachowuje swoje właściwości, nawet jeśli jest przechowywana przez dłuższy czas w temperaturze pokojowej. Dynia jest bardzo zdrowa nie tylko jako surowa, ale i gotowana. Z dyni można uzyskać pyszną owsiankę, zupę, ciasto, dżem lub sok. Tym razem poznaj prosty przepis na napój z dyni, który pomoże obniżyć poziom cukru i cholesterolu we krwi.

Niewiele ludzi wie, że dynia posiada takie właściwości. To doskonałe narzędzie do zwalczenia wysokiego poziomu cukru i cholesterolu. Zatem, jak przygotować koktajl z dyni?

Przyrządzenie jest bajecznie proste. Potrzebujesz 100g surowej dyni oraz 500ml czystej wody. Dynię oczyść ze skórki i pokrój ją na małe kawałeczki. Umieść je w blenderze, dodaj wodę i zetrzyj na gładką masę.

Napój należy pić w ilości 250ml dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Napój z dyni pij codziennie przez 30 dni. W ciągu tych dni można zauważyć efekt. Kompleks witamin zawartych w dyni może również spowolnić proces starzenia się i poprawia libido.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama