Jak nie przybrać na wadze podczas świąt?

Okres świąt to ogromne wyzwanie dla silnej woli. W tym czasie można z łatwością przytyć nawet o kilka kilogramów. Zatem jak przygotować się na ten ciężki czas? Oto pięć wskazówek, które pomogą ci nie przybrać na wadze bez względu na te wszystkie pyszności.

Pomyśl zanim wypijesz

Kiedy mówimy o przyroście masy ciała w czasie świąt, mamy na myśli jedzenie. Nikt nie zwraca uwagi na alkohol. W czasie świąt zawsze pijemy więcej, a wiadomo że alkohol jest pełen kalorii. Więc zacznij zwracać uwagę ile jesz i ile pijesz.

Zaprzyjaźnij się z wagą

Jeśli nie lubisz się ważyć, to w okresie świątecznym powinno się stawać na niej częściej. Badania wykazały, że ludzie którzy często ważą się łatwiej chudną, niż te które ważą się rzadziej.

Wybierz zdrową żywność

Wiele potraw, które są i zdrowe i uroczyste można przygotować na świąteczny stół. Jeśli zostaniesz zaproszony na obiad, przynieś przygotowane przez ciebie danie. Gdy ty przygotowujesz obiad dla gości, wybierz zdrową żywność dla tych którzy też mają oko na spożywane kalorie.

Zwiększ intensywność ćwiczeń

Czas świąt to nie powód do wymówek od ćwiczeń fizycznych. W tym czasie staraj się zwiększyć intensywność ćwiczeń, by spalić więcej kalorii.

Pozbądź się słabości

Jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie oprzeć się tym wszystkim smakołykom, najlepszym rozwiązaniem będzie ich nie przygotowywanie. Kiedy twoją słabością jest chleb lub ciasto, ogranicz ich ilość do minimum.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama